آموزش صرافی

ورود به بروکر icm + راهنمای افتتاح حساب دمو برای ایرانیان

بروکر icm چیست؟ در این مقاله قصد بر این داریم تا به صورت تخصصی راجب این بروکر صحبت کرده و تمام مطالب پیرامون آن را به صورت کامل برای شما شرح دهیم که در همین می توان گفت داشتن اطلاعات در این زمینه از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا می توانید قدم های خودتان را دقیق تر و تخصصی تر بردارید پس در ادامه همراه صرافی هلپ باشید تا به دنیای صرافی های ارز دیجیتال و بروکر ها وارد شوید.

بروکر icm چیست؟

بروکر icm چیست؟

خب در ابتدا بهتر است تا نگاهی داشته باشیم بر این بروکر تا آن را به صورت کامل و تخصصی تر بشناسیم که در همین رابطه می توان گفت این بروکر یعنی بروکر آی سی ام از با سابقه ترین بروکر های فارکس بوده و خوشبختانه در کشور ایران نیز دارای شهرت بالایی است و با توجه به این که ایران تحریم است باز هم به کاربران ایرانی خدمات خودش را ارائه می دهد.

در رابطه با سابقه این بروکر در ایران می توان گفت که دارای ۸ سال سابقه کار در کشور ایران بوده و یکی از مهم ترین ویژگی های بروکر icm برای کاربران ایرانی این است که دارای پشتیبانی سریع و فارسی بوده و بدین شیوه بهترین خدمات را برای ایرانیان ارائه می دهند.

در ادامه می توان افزود که این بروکر دارای پشتیبانی فارسی تلگرامی بوده و کمتر از ۵ دقیقه پاسخگوی کاربران ایرانی است. می توان‌ این ادعا را کرد که این کار یکی از خدمات برتر به شمار می آید زیرا در زمان برخورد به مشکل به راحتی می توانید گوشی خودتان را بردارید و مشکل خودتان را به زبان فارسی مطرح کرده و جواب آن را در سریع ترین زمان ممکن دریافت کنید.

با نگاهی به تاريخچه این بروکر می توان گفت که در سال ۲۰۰۹ در کشور انگلستان به ثبت رسید و طی زمان های مختلف شعبه های زیادی را تاسیس کرد و باعث گسترش خودش شد.

آیا این بروکر به ایرانیان خدمات می دهد؟

در ادامه این سوال مطرح می شود که آیا این بروکر یعنی بروکر icm به کاربران ایرانی خدمات می دهد یا نه که در جواب می توان گفت بله این بروکر به کاربران ایرانی خدمات می دهد و شما در صورت بروز مشکل می توانید از پشتیبانی فارسی بروکر icm استفاده کنید و در پشتیبانی تلگرامی این بروکر در کمتر از ۵ دقیقه به شما پاسخ داده خواهد شد. خوشبختانه بروکر آی سی ام سابقه ای طولانی و درخشان در ایران دارد و حتی در صورت وجود تحریم ها نیز از کاربران ایرانی حمایت کرده است و شما با خیالی راحت می توانید از این بروکر استفاده کنید.

انواع حساب در بروکر icm کدامند؟

انواع حساب در بروکر icm کدامند؟

در ادامه بحث بهتر است تا نگاهی داشته باشیم بر این مسئله تا بدانیم که این بروکر چند نوع حساب دارد و هر کدام نیز دارای چه ویژگی هایی است که در همین رابطه می توان گفت این بروکر در حال حاضر تنها یک نوع حساب داشته و تنها حسابی که در این بروکر ارائه داده می شود حساب دایرکت است.

این حساب دپازیت نداشته و کاربران قادر هستند تا هر چقدر که می خواهند حساب خودشان را شارژ کنند. در ادامه بد نیست تا نگاهی داشته باشیم بر جزئیات این حساب که می توان در مورد آنان گفت اسپرد در این حساب شناور بوده و حداکثر لوریج قابل ارائه در این حساب ۱:۲۰۰ است و از دیگر مزیت های این نوع حساب این است که سطح استاپ اوت صفر است و می توان گفت که این ویژگی در کمتر بروکر دیده می شود و این بروکر دارای این مزیت است.

حال این به چه معنیست؟ در ادامه می توان گفت که این ویژگی به کاربران این قدرت را می دهد تا آخرین میزان موجودی خود پوزیشن باز داشته باشند و بروکر پوزیشن باز کاربران را نخواهد بست. در کلام آخر راجب این نوع حساب می توان گفت که در آن از کاربران کمیسیون دریافت نمی شود.

کلاهبرداری بروکر icm حقیقت دارد؟

در ادامه بحث این موضوع مطرح می شود که آیا بروکر icm معتبر است و آیا تاکنون کلاهبرداری کرده است یا نه که در جواب می توان گفت این بروکر یک بروکر واقع در کشور انگلستان بوده و شعبه انگلستان بروکر icm دارای رگولاتوری معتبر است که نام آن fca می باشد.

کاربران ایرانی نیز تحت شعبه ICM Capital VC بوده که دارای ثبت FSA سنت وینسنت است. در ادامه برای تکمیل تر شدن مطالب می توان گفت که با توجه به این که رگولاتوری بروکر icm برای ایرانیان fca انگلستان نیست ولی بهتر است تا نسبت بدین موضوع آگاهی داشته باشیم که رگولاتوری های اروپایی معتبر محدودیت های بسیاری را برای بروکر ها اعمال می نمایند.

متاسفانه ایران در لیست تحریم‌ ها قرار دارد و به همین دلیل نیز بروکر ها قادر نیستند تا تحت رگولاتوری های معتبر به کاربران ایرانی خدمات ارائه دهند و حتی مجبور هستند تا توسط شعبه آفشور خور تحت رگولاتوری دیگر مشتریان و کاربران را پذیرش کنند.

در ادامه با تمام این مشکلات کاربران ایرانی زیادی در بروکر آی سی ام مشغول کار و فعالیت هستند و تا به امروز بروکر icm خدمات خوبی را به کاربران ایرانی ارائه داده است و از آنان حمایت کرده است. همچنین بروکر icm به موقع پرداختی ها را پرداخت کرده است و همین طور در خصوص اعتبار آن تاثیر بالایی داشته است و تاکنون نیز هیچ گزارشی مبنی بر تخلف این بروکر منتشر نشده است.

برترین مزایای بروکر icm

برترین مزایای بروکر icm

خب در ادامه بهتر است تا نگاهی داشته باشیم بر این مورد تا با مزایای بروکر icm به صورت کامل آشنا شویم‌ زیرا توسط شناخت این مزایا می توانیم بهتر عمل کرده و قدم های حرفه ای تری برداریم و هم این که بروکر icm از بهترین بروکر های فارکس برای ایرانیان است که باید راجب آن اطلاعات کامل تری داشته باشیم.  برترین مزایای بروکر icm عبارتند از:

 • واریز و برداشت ریالی متناسب با ایرانیان
 • وجود پشتیبانی فارسی تلگرامی بسیار سریع و مناسب
 • سطح استاپ اوت صفر در حساب معاملاتی
 • تنوع در پلتفرم‌های معاملاتی
 • بونوس ۱۰ درصدی قابل ضرر

شناخته شده ترین معایب بروکر icm

خب در اندکی قبل تر با مزایای این بروکر آشنا شدید و حال در ادامه بهتر است تا نگاهی داشته باشیم بر معایب بروکر icm زیرا داشتن اطلاعات در این باب نیز دارای اهمیت فراوان بوده و باید با آنان به صورت کامل آشنا شوید تا با اطلاعاتی دقیق تر دست به اقدام بزنید. معایب بروکر icm عبارتند از:

 • عدم وجود رگولاتوری معتبر اروپایی برای کاربران ایرانی
 • عدم وجود تنوع در حساب‌های معاملاتی

نماد های قابل معامله در این بروکر کدامند؟

حال این بحث مطرح می شود که چه نماد هایی در این بروکر قابل معامله هستند که در همین راستا می توان گفت توسط بروکر آی سی ام تمام ارزهای لحظه‌ ای، سهام آمریکا، شاخص‌ ها و کالا‌ ها و فلزات گرانبها، ارز آتی و انرژی آتی قابل معامله هستند. اگر تمایل دارید تا در این خصوص اطلاعات بیشتری کسب کنید می توانید از منابع معتبر خارجی نیز استفاده کنید.

نحوه افتتاح حساب در بروکر icm

خب حال در ادامه بهتر است تا بدین بحث بپردازيم و بدانیم که چگونه می توان در بروکر icm حساب افتتاح کرد که در همین راستا می توان گفت شما بسیار راحت و آسان می توانید در این بروکر حساب باز کنید و برای این کار تنها یک کارت شناسایی معتبر (کارت ملی، شناسنامه یا پاسپورت) و یک آدرس ایمیل و شماره تماس کافی است.

در ادامه می توان افزود که ۲۴ ساعت زمان برای تایید حساب و مدارک شناسایی لازم است و در نتیجه باید این زمان را صبر کنید تا تایید شما صورت بگیرد. اگر در هر یک از مراحل ثبت نام و یا افتتاح حساب مشکلی پیش آمد می توانید از پشتیبانی فارسی بروکر icm کمک دریافت کنید تا شما را به صورت کامل راهنمایی کنند.

پلتفرم های معاملاتی در بروکر icm کدامند؟

حال در ادامه بحث نگاهی خواهیم داشت بر این مسئله تا بدانیم که پلتفرم های معاملاتی در این بروکر کدامند که در همین راستا می توان گفت پلتفرم های معاملاتی بروکر icm متاریدر ۴ و متاریدر ۵ بوده و خبر خوش برای کاربران این که این بروکر از پلتفرم ctrader نیز پشتیبانی می کند.

در ادامه می توان افزود که این پلتفرم ها توسط سیستم عامل های ios، اندروید و ویندوز پشتیبانی می شوند و کاربران قادر هستند تا توسط سیستم‌ عامل های مختلف و دستگاه های مختلف و تنها توسط دسترسی به اینترنت توسط این بروکر به انجام معاملات بپردازند.

شیوه شارژ حساب در بروکر icm

در ادامه برای تکمیل تر شدن مطالب بهتر است تا بدین موضوع پرداخته و روش شارژ حساب در بروکر آی سی ام را به صورت کامل برای شما شرح دهیم که در همین راستا می توان گفت شرایط واریز و برداشت در این بروکر یکی از مهم ترین ویژگی های آن بوده و واریز و برداشت در این بروکر به سادگی قابل انجام است و در سریع ترین زمان ممکن می توانید این کار را انجام دهید.

شما می توانید واریز و برداشت را در ۷ روز هفته انجام دهید و به طور کلی بیشتر از ۷ روش وجود دارد تا بتوان واریز و برداشت را توسط آنان انجام داد که برخی از آنان برای کاربران ایرانی مناسب تر هستند که از بین آنان می توان موارد نام برده شده در زیر را نام برد که عبارتند از:

 • ریالی مستقیم
 • تاپ چنج
 • وبمانی
 • پرفکت مانی
 • واریز به وسیله رمز ارز تتر

در ادامه باید گفت که در روش واریز ریالی مستقیم برای افراد کاربری که به طور مستقیم در سایت ثبت نام نمونه اند در دسترس نبوده و به جهت بهره مند شدن از قابلیت شارژ حساب به صورت ریالی مستقیم لازم است که توسط گزینه ثبت نام موجود در همین صفحه اقدام نمایند.

ورود به بروکر icm چگونه است؟

ورود به بروکر icm چگونه است؟

در ادامه بحث آموزش صرافی و بروکر بهتر است تا بدانیم که چگونه می توان به این بروکر وارد شد که در ادامه می توان گفت شما به راحتی با سرچ نام آن در گوگل و یا وارد کردن آدرس آن به راحتی می توانید به بروکر icm وارد شوید و اگر در زمان ورود به آن با مشکل مواجه شدید می توانید توسط فیلتر شکن و یا ابزار های تغییر ip به این بروکر وارد شوید و سپس اقدامات مربوط به ثبت نام را انجام دهید.

در نکته پایانی بهتر است که بدانید می توانید از مرورگر های کروم و یا فایرفاکس برای ورود به سایت بروکر icm استفاده کنید زیرا از معتبرترین مرورگر ها به شمار می آیند.

راهنمای گام به گام ثبت نام در بروکر icm

حال زمان آن است تا با روش ثبت نام در بروکر icm آشنا شده و راجب آن به صورت مفصل و کامل صحبت کنیم که در همین رابطه می توان افزود برای ثبت‌ نام در بروکر آی سی ام باید مشخصات و اطلاعات بسیاری را وارد کنید و سپس بعد از آن مراحل احراز هویت را نیز به صورت کامل تا پایان انجام دهید.

بعد از این که وارد سایت شدید باید بر روی گزینه ثبت‌نام کلیک کنید تا به صفحه ثبت‌ نام وارد شوید و اطلاعات خودتان را به صورت دقیق و کامل و مطابق با هویت خودتان وارد نمایید. در ادامه به معرفی بخش های مختلف ثبت‌ نام همراه با معرفی مراحل آن با جزئیات کامل خواهیم پرداخت که عبارتند از:

در ادامه صفحه ای برای شما باز خواهد شد که در آن باید اطلاعات خودتان را وارد کنید که دارای فیلد های مختلفی است که باید آنان را با اطلاعات خودتان پر کنید. در اولین قدم باید یک عنوان کاربری برای خودتان انتخاب کنید و در قدم بعد باید نام کوچک خودتان را به انگلیسی وارد کنید و سپس در قسمت بعدی باید فامیل خودتان را به انگلیسی وارد کنید.

در فیلد مربوط به ایمیل نیز باید یک ایمیل معتبر وارد کنید و این ایمیل نیز باید ایمیلی باشد که به صورت کامل به آن دسترسی داشته باشید و شخص دیگری نیز به آن دسترسی نداشته باشد. در ادامه باید یک رمز عبور قدرتمند وارد کنید و باید در زمان انتخاب آن تمام نکات امنیتی مربوط به آن را رعایت کنید و از حروف ترکیبی استفاده کنید.

در قسمت بعد نیز باید دوباره رمز خودتان را وارد کنید. در فیلد بعدی باید شماره تلفن خودتان را برون صفر اول وارد نمایید. در قسمت مربوطه نیز باید کشور خودتان را انتخاب کنید تا کد تلفن کشور مورد نظر اعمال گردد. در قسمت بعد نیز باید کشور خودتان را دوباره انتخاب کنید که می توانید کشور ایران را انتخاب کنید و در قسمت بعد نیز می توانید زبان مورد نظر خودتان را گزينش کنید تا بدین وسیله پشتیبانی با شما در ارتباط باشد.

در پایان بعد از اتمام تمام مراحل بالا بر روی گزینه finish کلیک کنید تا به مرحله بعدی وارد شوید. در این مرحله نیز داشبورد شما در بروکر باز شده است.

در ادامه و در مراحل بعد مشاهده خواهید کرد که بروکر icm به صورت پیش فرض یک حساب دمو به متاریدر ۴ برای کاربران خود به صورت کاملا خودکار ایجاد کرده و حال برای این که ۱ حساب واقعی برای معاملات ایجاد کنید باید مراحل زیر را به صورت کامل طی نمایید.

برای این کار در اولین قدم ابتدا از منوی سمت چپ گزینه Open live account را انتخاب نمایید. بعد از این کار یک فرم برای شما باز خواهد شد که باید اطلاعات مهمی را در آن وارد نمایید که در ادامه به صورت کامل با جزئیات به شما توضیح داده خواهد شد.

در بخش نخست باید تاریخ تولد خودتان را به صورت میلادی وارد نمایید و حال اگر تاریخ تولد خودتان را به صورت میلادی نمی دانید قادر هستید تا توسط مبدل های تاریخ آنلاین تاریخ میلادی تولد خودتان را به دست آورید و برای این کار می توانید از گوگل کمک بگیرید.

در ادامه در قسمت دوم باید کد پستی محل سکونت و زندگی خودتان را وارد کرده و سپس باید توجه کنید که این کد را باید به صورت دقیق و صحیح وارد نمایید زیرا در زمان احراز هویت این کد پستی چک و بررسی خواهد شد. در ادامه در فیلد address line ۱ باید آدرس خودتان را به صورت انگلیسی وارد نمایید و در ادامه نکته ای مهم وجود دارد و آن نیز این است که در انگلیسی ترتیب آدرس نوشتن به صورت: نام و نام خانوادگی، شماره واحد، شماره طبقه، پلاک خانه، کوچه، خیابان و … است.

در ادامه اگر آدرس شما طولانی بود می توانید ادامه آدرس را در Address line 2 بنویسید. حال در فیلد و قسمت بعدی باید نام شهر خودتان را وارد کنید و در قسمت ششم نیز باید تعیین کنید که چه مدت در این آدرس سکونت دارید. در فیلد بعدی نیز باید ملیت خودتان را مشخص نمایید و حال که مراحل بالا را به صورت کامل به پایان رساندید باید بر روی دکمه next کلیک کنید. مراحل ثبت نام هنوز به صورت کامل به پایان نرسیده است و در مرحله بعدی ثبت نام باید اطلاعاتی در مورد میزان تجربه معاملاتی و وضعیت مالی خودتان را وارد کنید.

خب در مرحله بعد باید ۵ فیلد اول را از میزان تجربه خودتان در معامله در بازارهای سهام، فارکس، CFD، بازار فیوچرز، آپشن را از بین گزینه‌ها انتخاب نمایید. در فیلد بعدی باید تعیین کنید که آیا درک صحیحی از تجارت در مشتقات واگذاری شده با توجه به شرایط حرفه‌ ای مربوطه یا تحصیل دارید یا نه؟ در ادامه در فیلد بعد نیز باید تعیین کنید که آیا حداقل یک دورهٔ آموزشی در این حوزه دیده‌اید یا نه؟ در ادامه در قسمت بعد نیز باید تعیین کنید که آیا تجربه قبلی در بخش خدمات مالی دارید یا نه؟ و در نهایت در فیلد آخر نیز باید تعیین کنید که آیا از ریسک ها و خطرات معامله و ترید کردن با خبر هستید یا نه؟ و در ادامه نیز باید سوالات قسمت جزئیات مالی را پاسخ دهید.

در مرحله بعد نیز بروکر icm اطلاعاتی را در خصوص وضعیت مالی شما درخواست می نماید. این بخش نیز دارای چند فیلد است که باید آنان را با اطلاعات صحیح کامل کنید که در ادامه معرفی می شوند. در اولین فیلد باید وضعیت اشتغال خودتان را تعیین کنید و در فیلد دوم نیز باید منبع درآمد خودتان را مشخص نمایید و در فیلد سوم نیز باید مقدار تقریبی درآمد سالانه خودتان را مشخص کنید.

در فیلد چهارم نیز باید میزان تقریبی دارایی خالص خودتان را وارد نمایید و در فیلد آخر نیز باید مقدار تقریبی دارایی نقدی خودتان را وارد نمایید. حال در ادامه باید اطلاعات مربوط به حساب مورد نظر خودتان را وارد نمایید که این بخش نیز دارای چند فیلد است که باید آنان را پر‌ نمایید که در ادامه به شما معرفی خواهند شد.

در اولین فیلد باید نرم افزار معاملاتی مورد نظرتان را انتخاب کنید و در فیلد دوم باید مقدار مبلغی را وارد کنید که می خواهید به آن میزان حساب خودتان را شارژ کنید و در فیلد سوم باید تعیین کنید که چگونه با این بروکر آشنا شدید و در فیلد آخر نیز باید قوانین بروکر icm را مطالعه کرده و تیک این گزینه را بزنید.

در ادامه نکته ای وجود دارد و آن نیز این است که وقتی پلتفرم مورد نظرتان را انتخاب می کنید یک سری فیلد نیز اضافه می شود که باید آنان را نیز کامل کنید که در ادامه به شما معرفی خواهند شد. در بخش currency باید نوع ارزی را مشخص کنید که می خواهید توسط آن واریز و برداشت داشته باشید تا محاسبات حساب شما توسط این ارز مشخص و محاسبه گردد و در ادامه در قالب یک نکته می توان گفت که این مورد هیچ ربطی به واریز و برداشت ریالی ندارد و تنها به جهت محاسبه مقدار موجودی شما و ضرر ها و سود های شماست.

در ادامه در قسمت account type نیز نوع حساب معاملاتی مد نظرتان را با توجه به مطالبی که در این مقاله خواندید می توانید مشخص کنید. در نهایت بعد از این که افتتاح حساب پایان یافت یک پیغام به شما نمایش داده خواهد شد و این پیام نمایش دهنده این است که شما به جهت شروع کردن معاملات در قدم اول باید مدارک خودتان را ارسال نمایید و سپس برای این کار باید Click here to upload کلیک نمایید تا بدین وسیله به صفحه آپلود مدارک هدایت شوید.

نحوه احراز هویت در بروکر آی سی ام

در ادامه می رسیم به بحث احراز هویت بروکر icm که باید آن را به صورت صحیح انجام دهید که در همین راستا می توان گفت در این مرحله شما باید دو مدرک  ارائه دهید یکی به عنوان مدرک شناسایی و دیگری برای اثبات محل زندگی و سکونتتان که برای مدرک شناسایی قادر هستید تا از شناسنامه، کارت ملی، پاسپورت و گواهینامه رانندگی استفاده نمایید.

در ادامه می توان افزود که برای مدرک محل زندگی و سکونتتان قادر هستید تا از قبوض آب، برق، گاز، مالیات و تلفن یا بیمه‌ نامه استفاده نمایید‌. در اینجا یک نکته مهم وجود دارد و آن نیز این است که بیشتر از ۶ ماه از تاریخ صدور مدرک نگذشته باشد. در ادامه مطالب می توان افزود که بعد از این که مدرک مورد نظر را تهیه کردید برای بارگذاری مدارک و کارت شناسایی خود باید از دو طرف کارت عکس بگیرید.

اگر از بین مدارک می خواهید عکس شناسنامه را ارسال کنید باید از صفحه اول آن عکس بگیرید. لازم است که بدانید تنها شناسنامه عکس دار و کارت ملی های جدید تایید می شوند و قابل تایید هستند. در ادامه در هنگام عکس گرفتن باید توجه کنید که دوربین را به صورت کامل عمود بر کارت نگه دارید و همه گوشه های کارت نیز داخل کادر باشد.

برای راحتی کار نیز می توانید از دستگاه اسکنر استفاده نمایید. فرمت عکس های شما نیز می تواند PNG, PDF یا JPG باشد. در مورد حجم فایل ها نیز می توان گفت که باید کمتر از ۵ مگابایت باشد. در ادامه تصاویر مدارک مربوطه را در قسمت های مشخص شده آپلود کنید و بعد از این کار و آپلود مدارک باید منتظر باشید تا کارشناسان کارگزاری مدارک شما را تایید کنند.

بعد از این که مدارک شما بررسی شوند نتیجه آن به ایمیل شما فرستاده می شود. حال بعد از این که مدارک شما تایید شد قادر هستید تا حساب خودتان را شارژ کنید و سپس برای معامله اقدام کنید.

سوالات متداول

بروکر icm به کاربران ایرانی خدمات رسانی می کند؟

بله بروکر آی سی ام به کاربران ایرانی خدمات رسانی می کند.

آیا بروکر icm معتبر است؟

بله بروکر آی سی ام دارای اعتبار خوبی است.

برای ثبت نام در بروکر icm احراز هویت لازم است؟

بله باید مراحل احراز هویت را به صورت کامل انجام دهید.

بروکر icm دارای چند نوع حساب است؟

این بروکر در حال حاضر تنها یک نوع حساب در خود دارد.

آیا امکان واریز و برداشت ریالی برای کاربران ایرانی در بروکر icm وجود دارد؟

بله می توان به راحتی واریز و برداشت ریالی را انجام داد.

در بروکر آی سی ام رگولاتوری معتبر اروپایی برای کاربران ایرانی وجود دارد؟

خیر متاسفانه وجود ندارد.

5/5 - (1 امتیاز)

Behrouz

سلام! من یک نویسنده و تحلیل‌گر بازار ارز دیجیتال و فارکس در تیم صرافی هلپ هستم، و خوشحالم که به عنوان یکی از اعضای این تیم فعالیت می کنم. من تا به حال بیش از 6 سال تجربه در دنیای پیچیده و جذاب ارزهای دیجیتال و بازار فارکس را به دست آورده‌ام. امیدوارم از مطالبی که در اینجا برایتان میگذارم استفاده لازم را ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا