آموزش صرافی

آموزش ورود به فارکس برای مبتدیان + بررسی سرمایه اولیه برای ورود به فارکس

ورود به فارکس چگونه است؟ در این مقاله همراه ما باشید تا به صورت کامل بدین بحث پرداخته و نحوه ورود به فارکس را برایتان بازگو کنیم زیرا مسئله ای مهم بوده و بهتر است تا در مورد آن اطلاعاتی کامل داشته باشیم. در صرافی هلپ تمام مباحث را به صورت کامل برای شما خواهیم گفت تا قدرت عظیم فعالیت در آن را داشته باشید.

در ابتدا بعد نیست تا نگاهی داشته باشیم بر بازار فارکس و راجب آن اندکی صحبت کنیم که در همین راستا می توان گفت این بازار، بازار مبادله ارزهای خارجی بوده و در دسته بازار های مالی قرار دارد و شما نیز اگر در دسته تریدر ها قرار دارید می توانید در این بازار به مبادلات ارزهای خارجی بپردازید و در نتیجه با یک استراتژی سرمایه گذاری مناسب سود خوبی را به جیب بزنید.

در ادامه باید گفت که برای ورود به فارکس باید در اولین قدم یک بروکر فارکس قابل اعتماد گزینش کرده و سپس توسط آن معاملات و مبادلات خودتان را انجام دهید. در ادامه همراه صرافی هلپ باشید تا با نحوه ورود به فارکس آشنا گردید.

راهنمای گام به گام ورود به فارکس

راهنمای گام به گام ورود به فارکس

خب حال که با فارکس آشنا شدید بهتر است تا نگاهی داشته باشیم بر بحث ورود به فارکس و تمام مطالب پیرامون آن را برایتان به صورت تخصصی بازگو کنیم که در همین رابطه می توان افزود با توجه به این که برخی از بروکر های فارکس ایرانیان را تحریم کرده اند نمی توان به صورت مستقیم و با آی پی ایران به این بروکر ها وارد شد و برای انجام این کار یعنی ورود به فارکس باید از فیلترشکن استفاده کنید تا با ip کشور دیگری به فارکس وارد شوید.

بعد از این که ثبت نام شما با موفقیت انجام شد شما به طور کاملا مستقیم و یا توسط اخذ کمک از یک بروکر معتبر ثبت نام خودتان را به پایان رسانده اید. در ادامه برای درک بهتر بحث ورود به فارکس بهتر است تا نگاهی داشته باشیم بر برخی از اصطلاحات رایج در آن که در ادامه به صورت کامل به آنان خواهیم پرداخت.

همچنین در رابطه با بحث ورود به فارکس می توان گفت که دارای برخی مراحل است که بسیار ساده بوده و بهتر است تا در قدم های اول این مراحل را برایتان شرح دهیم.

انتخاب بروکر

خب برای ورود به فارکس در اولین قدم باید یک بروکر معتبر و قابل اطمینان برای خودتان انتخاب کنید که از کاربران ایرانی نیز پشتیبانی کند که خوشبختانه بروکر های فارکس زیادی برای این کار هنوز در ایران فعالیت می کنند که می توانید از آنان استفاده کنید و در حقیقت بروکر ها واسطه هایی بین تریدر ها و بازار فارکس هستند و این قدرت را به تریدر ها می دهند تا بتوانند با حداقل سرمایه در این بازار فعالیت کنند اما برای انتخاب یک بروکر خوب باید به چه معیار هایی توجه کرد؟ در ادامه تمام معیار های لازم را برایتان شرح خواهیم داد که عبارتند از:

 • اسپرد کمتر: اگر معنی اسپرد را نمی دانید در همین رابطه می توان گفت که اسپرد تفاوت قیمت خرید و فروش در بازار فارکس بوده و تحت عنوان کارمزد انجام معاملات و مبادلات به کارگذاری تعلق می گیرد. در ادامه می توان این نتیجه گیری را کرد که هر چقدر که میزان اسپرد بیشتر باشد مشتریان مجبور هستند تا کارمزد بیشتری پرداخت کنند.
 • در یک نتیجه گیری کلی می توان گفت که باید به دنبال بروکر هایی باید باشید که از معاملات اسپرد کمتری دریافت کنند. خوشبختانه در سایت ها ما بروکر های فارکس به صورت کامل برای شما معرفی شده اند که می توانید به صفحات آنان مراجعه کرده و با بهترین بروکر فارکس آشنا شوید.
 • رگوله معتبر: در ادامه می رسیم به این مورد که می توان در مورد آن گفت در زمان انتخاب یک بروکر باید بدین نکته توجه کنید که از سمت یکی از سازمان های ناظر معتبر در فارکس که به آنان رگولاتور تیز گفته می شود باید مجوز فعالیت گرفته باشد و یا به اصطلاح رگوله شده باشد. در ادامه تشخیص کلاهبرداری بودن یک بروکر و یا نبودن آن به آسانی قابل تشخیص است و اگر برای بروکر مشکلی رخ دهد تمام سرمایه و دارایی شما در امنیت خواهد بود.
 • لوریج مناسب: نام دیگر لوریج ضریب اهرمی بوده و در حقیقت مقدار پولی است که بروکر به مشتریان خود قرض می دهد تا مشتریان بتوانند معاملات و مبادلات خودشان را با حجم بیشتری نسبت به سرمایه اولیه خودشان انجام دهند. برای مثال لوریج ۱:۱۰۰  بدین معنیست که کاربران قادر هستند تا با سرمایه ۱ دلار به اندازه ۱۰۰ دلار معامله نمایند.

در قالب یک نکته می توان گفت که تغییرات قیمت در بازار فارکس بسیار کم و اندک بوده و کاربران و مشتریان توسط لوریج قادر هستند تا سود خوب و بیشتری را به دست بیاورند. در ادامه می توان افزود که انتخاب کردن میزان لوریج کاملا به مشتریان بستگی داشته و چون لوریج بیشتر دارای ریسک بیشتری است و هم زمان نیز شود بیشتری را دارد.

اگر سرمایه و دارایی شما اندک و کم است می توانید از لوریج بیشتر و بالاتری استفاده نمایید ولی اگر دارای سرمایه زیادی هستید و تمایل دارید تا در جفت ارزهای غیرمعمول دارای نوسانات زیادی هستند سرمایه گذاری نمایید، گزینه بهتر این است تا از لوریج کمتری استفاده نمایید.

در هر حال انتخاب لوریج کاملا به سبک معاملاتی مشتریان بستگی داشته و در نتیجه باید کارگزاری را گزینش کنید که محدوده لوریج مناسب به جهت انجام معاملات و مبادلات شما را دارا باشد.

ثبت نام در بروکر

در ادامه مطالب باید گفت که برای ورود به فارکس باید بعد از انتخاب بروکر مورد نظر در آن ثبت نام کنید و در حالت کلی می توان گفت که برای ورود به فارکس باید در بروکرد مورد نظر ثبت نام کرده و سپس مراحل ثبت نام را با دقت طی کنید.

در ادامه می توان گفت که روش ثبت نام ممکن است در هر بروکری متفاوت باشد ولی ما کلیتی از آن را برای شما بازگو خواهیم تا دانش لازم را داشته باشید. این مراحل بسیار ساده بوده و می توایند با آرامش کامل آشنا را طی کنید که مراحل آن عبارتند از:

اولین مرحله وارد کردن اطلاعات هویتی اولیه: خب در اولین قدم باید راجب این موضوع صحبت کنیم که می توان راجب آن گفت برای ورود و ثبت نام در فارکس باید در ابتدا به سایت بروکر مورد نظرتان مراجعه کرده و از قسمت باز کردن حساب معاملاتی به مرحله ثبت نام وارد شوید. در این قسمت باید اطلاعات هویتی خودتان را وارد کنید که عبارتند از:

 • نام و نام خانوادگی
 • کشور
 • شماره تماس
 • ایمیل
 • نوع حساب (حقیقی یا دمو)

بعد از این که اطلاعات خواسته شده را وارد کردید تیک‌ های مربوط به پذیرش قرارداد های بروکر مورد نظرتان را پس از مطالعه بزنید.

در اینجا دو نکته وجود دارد که بهتر است راجب آنان اطلاعات کافی داشته باشید. اولی این است که برای ثبت نام در بروکر باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشید. نکته دوم نیز این است که باید از ایمیل و شماره تماس واقعی استفاده نمایید زیرا به جهت ثبت نام اولیه در بروکر این اطلاعات باید تایید گردد.

مرحله دوم وارد کردن اطلاعات هویتی و سکونتی به طور کامل: در ادامه باید گفت بعد از این که اطلاعات شما توسط بروکر تایید شد یک نام کاربری و رمز عبور به جهت ورود به سایت برای شما به صورت پیش‌ فرض‌ مشخص می گردد. در ادامه کاربران باید مراحل مربوط به ثبت نام را انجام دهند که در حقیقت این حساب یک حساب معاملاتی است. در مرحله بعدی که به آن خواهید رفت باید دو کار را انجام دهید که عبارتند از:

 1. با انتخاب نمودن حساب دمو یا به صورت آزمایشی کار کردن تمرین نمایید و بعدا برای کار با حساب واقعی اقدام کنید.
 2. حال اگر به اندازه کافی تمرین کرده اید قادر هستید تا مراحل مربوط به ثبت نام را ادامه دهید و یک حساب معاملاتی واقعی را انتخاب نمایید.

در ادامه فرض بر این است که از قبل با یک حساب دمو تمرین کرده اید و حال در صدد این هستید تا یک‌ حساب واقعی باز نمایید که برای این کار و در این مرحله باید اطلاعات خواسته شده در زیر را تکمیل نمایید که عبارتند از:

 1. نوع پلتفرم معاملاتی که بیشتر معامله گران متاریدر ۴ را گزینش می کنند.
 2. نوع حساب معاملاتی که بروکر های مختلف دارای حساب های گوناگونی هستند که در صورت تمایل هر کدام را که می خواهید می توانید گزینش کنید.
 3. واحد پول که معمولا واحد پولی که با آن حساب شارژ می شود دلار است.
 4. میزان لوریج
 5. کشور، شهر، آدرس و کد پستی محل اقامت
 6. تاریخ تولد و جنسیت

در ادامه بعد از این که اطلاعات را تکمیل کردید در این مرحله قادر هستید تا پلتفرم معاملاتی که در زمان ثبت نام گزینش کرده اید را دانلود کرده و به جهت وارد شدن به متاریدر باید از شماره حساب و پسوردی که در این مرحله به شما داده می شود استفاده نمایید.

تمام اطلاعات گفته شده در صفحه شخصی شما در سایت بروکر در دسترس است. در ادامه بعد از این که اطلاعات هویتی را وارد کردید با موفقیت حساب معاملاتی شما باز شده ولی به جهت استفاده کردن از حساب باید مدارک هویتی خودتان را بارگذاری نمایید.

مرحله سوم بارگذاری مدارک شناسایی: حال نوبت به این مرحله می رسد که می توان در مورد آن گفت که برای تایید اطلاعات هویتی و سکونتی که در مرحله قبل وارد نمودید باید مدارک لازم را در بروکر مورد نظر آپلود نمایید تا بدین وسیله مراحل ثبت نام در فارکس را کم کم به پایان برسانید که برای آپلود کردن مدارک باید به بخش آپلود عکس ها و یا احراز هویت بروید.

در ادامه باید گفت که به جهت تایید نمودن اطلاعات سکونتی قادر هستید تا از تصویر یکی از مدارک مانند مدارک سکونتی مثل اجاره نامه یا سند منزل، قبض‌ های خدماتی (آب، گاز، برق، صورت حساب بانکی و …) استفاده نمایید. در مورد مدت زمان لازم برای تایید شدن مدارک باید گفت که یا در همان روز و یا نهایتا تا ۳ روز کاری دیگر تایید خواهد شد و می توان افزود که این مدارک و اطلاعات توسط کارگزاری بررسی شده و اگر مشکلی نداشتند حساب کاربر تایید خواهد شد. بعد از این که در بروکر ثبت نام کردید می‌ توانید به سایت فارکس وارد شده و معاملات و مبادلات خودتان را انجام دهید.

افتتاح حساب دمو در بروکر

در ادامه در مورد این حساب باید گفت که بسیار مورد نیاز است و شما می توانید از آن استفاده کنید تا برای انجام معاملات واقعی آماده شوید. اما سوالی که مطرح می شود این است که چگونه می توان این حساب را باز نمود و تمرین با آن را شروع کرد؟ که در جواب می توان گفت اگر مرحله اول ثبت نام در بروکر را انجام داده اید قادر هستید تا برای ثبت نام در حساب آزمایشی یا حساب دمو این بروکر اقدام کرده و تمرین خودتان را آغاز کنید.

در ادامه در این مرحله قادر هستید تا توسط دانلود پلتفرم معاملاتی بروکر و با استفاده نمودن از نام کاربری و رمز عبور مربوط به حساب دمو به چارت های قیمتی دسترسی پیدا نمایید و دانش معاملاتی خودتان را در این بروکر آزمایش نمایید ولی سوالی که مطرح می شود این است که چگونه می توان این دانش را کسب کرد؟ که در ادامه به این سوال جواب خواهیم داد.

کسب دانش معامله گری

در ادامه بحث جذاب ورود به فارکس باید برای کسب دانش معامله گری یا همان ترید کردن اقدام کرده و آن را به صورت کامل یاد بگیرید که از بین آنان می توان به تحلیل تکنیکال، تحلیل فاندامنتال یا بنیادی، مدیریت سرمایه و روان شناسی بازار اشاره کرد که در ادامه راجب آنان صحبت خواهیم کرد.

تحلیل تکنیکال: در اولین قدم این تحلیل را به شما معرفی خواهیم کرد تا راجب آن اطلاعاتی کامل داشته باشید که می توان گفت این تحلیل با بهره گیری از یک سری الگو، مفاهیم و اندیکاتورها روند و مسیر حرکت قیمت در نمودار را بررسی و چک کرده و با بهره گیری از این تحلیل قادر هستید تا آینده قیمت را تا میزان بالایی به صورت کاملا صحیح پیش بینی نمایید‌.

تحلیل بنیادی: در ادامه می رسیم به این نوع تحلیل که می توان راجب آن گفت در این تحلیل ارزش حقیقی جفت ارز ها با توجه به شرایط اقتصادی به دست آمده و بدین شیوه قیمت آینده پیش‌بینی خواهد شد.

مدیریت سرمایه: خب در ادامه مطالب می رسیم به این مورد که می توان راجب آن گفت دانشی است که توسط آن قادر هستید تا با کم ترین مقدار زیان و ضرر بیشترین سود را کسب کنید.

روان شناسی بازار: حال در مورد این مورد باید صحبت کرد که می توان راجب آن گفت موضوعاتی که در روانشناسی بازار به آن ها پرداخته می شوند عبارتند از الگوهای رفتاری سایر معامله گران و تسلط به احساسات خود مثل حرص و طمع در حین معامله گری

تمرین کردن با حساب دمو در فارکس

در ادامه بحث ورود به فارکس می رسیم به این مرحله که می توان راجب آن گفت با توجه به موارد گفته شده در اندکی قبل تر و با ترکیب آنان می توانید یک استراتژی معاملاتی را تنظیم کرده و سپس توسط آنان تمرین کردن با حساب آزمایشی یا حساب دمو را آغاز نمایید.

در ادامه می توان افزود که زمان تمرین کردن در حساب مجازی فارکس کاملا به مشتریان بستگی‌ داشته اما در قالب یک نکته و پیشنهاد می توان گفت که بعد از هر ماه تمرین بهتر است تا کارنامه معاملاتی خود را بررسی کرده و این بدین معنیست که در یک ماه سود و زیان خود را محاسبه نمایید.

در نهایت باید گفت که اگر یک تریدر موفق شود تا طی ۲ تا ۶ ماه با حساب دمو به میزان سود بالایی برسد، دیگر زمان آن فرا رسیده است تا در فارکس یک حساب واقعی معاملاتی باز کند و کار خود را با فارکس شروع نماید.

افتتاح حساب واقعی در بروکر

خب تا بدین جا تمام موارد مربوط به بحث ورود به فارکس را آموخته اید و حال کم کم بهتر است تا یک حساب واقعی معاملاتی در فارکس باز کنید که در همین رابطه نیز برخی توضیحات لازم است که بهتر است تا راجب آنان صحبت کنیم پس در ادامه صرافی هلپ را دنبال کنید.

در ادامه در همین رابطه می توان گفت که حساب های زیادی در بروکر ها وجود دارد و دارای انواع مختلفی است که از بین آنان می توان حساب های مینی، میکرو یا سِنت، استاندارد و ECN اشاره نمود. کاربران و مشتریان قادر هستند تا با توجه به مقدار دارایی و سرمایه شرایط های موجود دیگر در این حساب ها از بین آنان یکی را گزینش کرده و سوال که مطرح می شود این است که برای ورود به فارکس حداقل سرمایه چقدر است؟ که در ادامه بدین سوال پاسخ خواهیم داد.

در ادامه باید گفت که بروکر های مختلف دارای حداقل سرمایه های مختلف هستند و جالب است که بدانید در برخی از بروکر ها میزان حداقل سرمایه به جهت شارژ اولیه حساب وجود نداشته و برخی از بروکر های فارکس دیگر نیز با دارا بودن حساب میکرو فارکس این قابلیت را ایجاد کرده اند تا تریدر قادر باشد توسط سرمایه اولیه یک دلار در فارکس فعالیت کنند.

شارژ حساب

خب در ادامه می توان گفت بعد از این که مراحل ورود به فارکس را انجام داده اید و در صدد این هستید تا فعالیت خودتان را در آن انجام دهید باید در مورد روش انتقال پول به حساب فارکس اطلاعات کاملی داشته باشید و آن را به صورت کامل بلد باشید که در ادامه می توان افزود روش ها و شیوه های مختلفی برای شارژ حساب وجود دارد و حتی شیوه های گوناگونی نیز برای برداشت وجه از بروکر نیز وجود دارد که متاسفانه تمام آنان برای کاربران ایرانی و ساکن ایران در دسترس نبوده که در ادامه روش های ممکن آن را برایتان به صورت کامل توضیح خواهیم داد و در ادامه در قالب یک نکته می توان گفت که منظور از حساب فارکس همان شارژ حساب بروکر است.

حساب بانکی بین المللی: خب این مورد یکی از روش ها بوده و اگر دارای حساب بانکی بین المللی باشید قادر هستید تا واریز و برداشت وجه در هر بروکری را انجام دهید ولی متأسفانه کشور ایران و ایرانیان تحریم بوده و بسیاری نمی توانند تا از این روش به راحتی استفاده کنند.

کارت اعتباری: خب این مورد نیز یکی از این روش ها بوده و  کارت‌های اعتباری مثل ویزا کارت و مستر کارت در این دسته قرار دارند. خوشبختانه بروکر ها این روش را به عنوان یکی از روش های معتبر واریز و برداشت در نظر گرفته ولی باز هم متاسفانه به دلیل این که ایران تحریم است بسیاری از ایرانیان این امکان را ندارند تا از این روش استفاده کنند.

ارزهای دیجیتال: خب در ادامه می رسیم به ارز دیجیتال که در این رابطه می توان گفت در برخی از بروکر های فارکس این امکان وجود دارد تا بتوان واریز و برداشت را توسط ارزهای دیجیتال انجام داد و در ادامه می توان افزود که با بیت کوین می توان شارژ حساب فارکس را انجام داد و این کار به راحتی صورت می پذیرد.

در ادامه باید ببینید که بروکر شما از کدام ارز پشتیانی می کند و برای مثال اگر از بیت کوین پشتیبانی می کند باید به صرافی ارز دیجیتال معتبر مراجعه کرده و سپس آن را به صورت آنلاین از صرافی ارز دیجیتال خریداری کنید و سپس آن را به آدرس کیف پول بروکرتان انتقال دهید.

صرافی: در ادامه نیز می رسیم به این روش که می توان راجب آن گفت می توان از روش مستقیم واریز و برداشت وجه به صورت ریالی هم می توان استفاده نمود که برای استفاده نمودن از این روش باید به سایت صرافی که بروکر شما معرفی کرده است رفته و سپس در آن ثبت نام نمایید.

در زمان ثبت‌ نام نیز باید مشخصات حساب خودتان در بروکر را نیز وارد کرده و بدین طریق شما وجه خودتان را به ریال برای صرافی واریز می نمایید و صرافی نیز حساب شما را در بروکر به دلار شارژ می کند و در ادامه باید افزود که برای برداشت وجه نیز می توانید تا از این شیوه نیز استفاده نمایید.

نمایندگان بروکر در کشور: خب در ادامه می رسیم به این روش که ممکن است برایتان جالب به نظر برسید و آن نیز این است که برخی از بروکر ها به جهت واریز و برداشت وجه به صورت ریالی و مستقیم، نمایندگان خود را به شما معرفی کرده و کاربران و مشتریان قادر هستند تا بدین وسیله وجه خود را به صورت ریالی به شماره حساب این افراد واریز نمایند. پس از انجام این کار این نمایندگان حساب مشتریان را در بروکر به دلار شارژ کرده و در ادامه باید افزود که واریز کردن پول بدین طریق به فارکس بسیار آسان است.

شروع کار در فارکس

در ادامه باید گفت که بعد از شارژ اولیه حساب خودتان می توانید فعالیتتان را در بازار فارکس شروع کنید و اگر دانش ترید کردن را به صورت کامل و حرفه ای یاد گرفته باشید قادر هستید تا بدین وسیله از نوسانات قیمت موجود در جفت ارزهای فارکس به نفع خودتان بهره گرفته و سود خوبی را کسب نمایید.

به طور کلی می توان گفت که ورود به فارکس برای تمام افراد و اشخاص ممکن است ولی لازم به ذکر است که بدانید افرادی که می خواهند تا در این بازار فعالیت کنند باید از قبل آموزش های لازم را دیده و برای فعالیت خودشان در بازار فارکس یک بروکر قابل اطمینان را انتخاب نمایند. شما اگر با دانش کامل در اين بازار فعالیت کنید قطعا به سود خوبی خواهید رسید.

مهم ترین اصطلاحات ورود به فارکس

مهم ترین اصطلاحات ورود به فارکس

خب در ادامه بهتر است تا بدین بحث پرداخته و اصطلاحات رایج در بازار فارکس را برایتان بازگو کنیم تا در زمان ورود به فارکس اطلاعات کاملی داشته باشید. نماد های زیادی در فارکس وجود دارد که در ادامه قصد بر این داریم مهم ترین آنان را برایتان بازگو کنیم.

در ادامه باید گفت که برخی از این اصطلاحات مخفف شده که ذکر خواهد شد و در زمان ورود به فارکس و فعالیت در آن نیازمند این اصطلاحات خواهید شد. مهم ترین اصطلاحات ورود به فارکس عبارتند از:

 • دلار آمریکا United States Dollar USD
 • یورو اتحادیه اروپا European Union Euro EUR
 • ین ژاپن Japanese Yen JPY
 • پوند انگلستان Pound Sterling GBP
 • فرانک سوئیس Swiss Franc CHF
 • دلار استرالیا Australian Dollar AUD
 • دلار کانادا Canadian Dollar CAD
 • یک اونس طلا Gold ounce XAU
 • یک اونس نقره Silver ounce XAG

در ادامه اصطلاحات دیگری نیز وجود دارد که در ادامه به صورت کامل به شما توضیح داده خواهد شد که عبارتند از:

جفت ارزها: خب در ادامه در مورد این اصطلاح می توان گفت که در بازار فارکس همواره ارزش یک ارز نسبت به ارزی دیگر سنجیده شده و این مقایسه همواره وجود داشته و ادامه دارد که در ادامه می توان افزود به همین علت است که به آن ها جفت ارز گفته می شود.

معمولا برای قیاس از این نماد ها استفاده می شود که برای نمونه می توان گفت از نماد های EUR/USD برای یورو در مقابل دلار، GBP/USD برای پوند در مقابل دلار، USD/CHF دلار در مقابل فرانک سوییس، USD/JPY ارزش دلار در مقابل ین ژاپن بسیار استفاده می شود.

در ادامه می توان افزود که جفت ارزهای نام برده شده در دسته جفت ارزهای اصلی بوده و در هنگامی که یک ارز با ارزی دیگر به جز دلار آمریکا سنجیده شده و جفت ارز را متقاطع می نامند که در ادامه می توان اشاره کرد که این مفهوم دارای اهمیتی بالا بوده و اگر در دسته کسانی هستید که می خواهید تا در این زمینه فعالیت کنید باید در مورد جفت ارزها دارای اطلاعاتی بالا باشید.

اسپرد: در ادامه می رسیم به این مورد که می توان در مورد آن گفت در بازار فارکس همواره دو قیمت برای ارز وجود داشته که یکی از این قیمت ها، قیمتی است که مشتریان قادر هستند تا در آن خرید را انجام‌ داده و قیمت دیگر قیمتی است که مشتریان قادر هستند تا در آن فروش خود را به ثبت برسانند. اما اسپرد دقیقا چیست؟ منظور از اسپرد تفاوت این دو قیمت بوده و در دسته اصطلاح های پرکاربرد در فارکس قرار دارد.

لوریج: حال نوبت به صحبت در مورد لوریج می رسد که می توان راجب آن گفت منظور از لوریج همان ابزار یا اهرمی است که کارگزاران بازار فارکس در اختیار اشخاص یا مشتریانی قرار می دهد که تمایل دارند خرید و فروش را انجام داده تا توسط استفاده از آن قادر باشند تا حجم بیشتری از سهم با ارز مد نظر را با مبلغی پایین تر در حساب خود معامله یا خرید و فروش نمایند.

لات: در ادامه وارد بحث مربوط به لات می شویم که می توان راجب آن گفت به حجمی گفته می شود که مشتریان به جهت باز نمودن معامله خودشان انتخاب نموده و یا به عبارتی دیگر واحد ورود به معامله و خرید و فروش تلقی می شود.

در ادامه می توان افزود که مشتریان با دلار وارد معامله نشده و این کار را با لات انجام می دهند و بدین جهت به position size calculator احتیاج پیدا خواهند کرد. در مورد مقدار لات می توان این طور گفت که به عنوان یک استاندارد در بازار فارکس برابر با صد هزار واحد در نظر گرفته شده است.

سواپ: حال وارد بحث و معرفی سواپ شده که می توان راجب آن گفت در هنگامی که کارگزاری ها خرید و فروش و معاملات را انجام می دهند در حالت معمولی در شبکه بانکی این اعمال صورت می گیرد. در ادامه می توان افزود با در نظر گرفتن این مسئله که نرخ سود در کشور های گوناگون باهم دارای تفاوت است بروکر ها یا همان کارگزاری ها برای مشتریان خود تفاوت نرخ سود معاملات باز و در حال انجام را محاسبه کرده و زیان و سود آن را در معاملات نیز در نظر می گیرند.

در ادامه مطالب می توان گفت که سواپ برای معاملاتی رخ می دهد که بیشتر از یک روز کاری به طول بینجامد و کاربران نیز آن معامله را نبسته باشند. اگر دارای دید بلند مدت در این بازار هستید پیشنهاد می شود که بسیار اصولی با مفهوم سواپ آشنا شوید زیرا دارای کاربرد فراوان است.

نگاهی بر فعالیت بروکر ها در ایران

برای ورود به فارکس از کجا شروع کنیم؟

شما کاربران عزیز برای ورود به فارکس و حتی ثبت نام در آن باید از یک بروکر معتبر استفاده کنید که در ادامه می توان افزود این کار یکی از مهم ترین قدم های معاملات در فارکس است. بروکر هایی که در ایران مشغول فعالیت هستند به صورت غیر رسمی مشغول فعالیت بوده و هیچ گونه نظارتی بر روی آنان نیست اما با این حال می توان گفت که هنوز بروکر های معتبری وجود دارد که می توان از آنان استفاده کرد که برای انتخاب آنان باید در مورد اعتبار آنان تحقیق کرده و اطمینان حاصل کنید.

در ادامه این سوال مطرح می شود که ورود به این بروکر ها چگونه است؟ در جواب باید گفت که برای این کار نیازی نیست تا تخصص خاصی داشته باشید و انجام این کار بسیار آسان است و برای انجام آن تنها کافیست که بعد از یافتن بروکر مدنظرتان باید با آن قرار داد ببندید و سپس حساب خودتان را شارژ نمایید و بعد از این که موجودی حساب خودتان را تکمیل کردید می توانید تبادل ارزها را در آن شروع کنید اما در ادامه باید گفت که برای فعالیت در بازار فارکس باید نسبت به ساز و کار آن آگاهی داشته باشید و تنها ثبت نام در آن برای فعالیت کافی نیست.

آموزش ورود به فارکس در بروکرهای معتبر

برای این که بتوانیم راهنمایی جامع تری را ارائه دهیم تصمیم داریم در ادامه برای شما به صورت مجزا روش ورود به بروکر های معتبر را شرح دهیم. برای اطلاعات بیشتر در ادامه با ما همراه باشید :

ورود به فارکس تایم

خب در ادامه بهتر است تا نگاهی داشته باشیم به بحث ورود به فارکس تایم که می توان در همین رابطه گفت در حقیقت فارکس نماینده فارکس تایم بوده و در آن خدمات گوناگون مربوط به بروکر فارکس انجام می شود که از این بین می توان به واریز و برداشت و افتتاح حساب در سریع ترین زمان ممکن اشاره کرد.

به طور کلی فارکس تایم تشکیل شده است از بروکر های مختلف که همواره ارائه دهنده خدمات و محصولات متنوع بوده است. کاربران و مشتریان نیز قادر هستند تا توسط این بروکر ها در بازار های مالی به صورت کاملا ایمن و مناسب فعالیت نمایند.

می توان افزود که ورود به فارکس تایم و ثبت نام در آن بسیار آسان بوده و می توان در سریع ترین زمان ممکن در آن حساب افتتاح کرد و به هیچ مدرک ترجمه شده ای نیاز ندارد و همچنین از زبان فارسی نیز به صورت کامل پشتیبانی کرده است و خدمات خوبی را ارائه داده اند.

برای افتتاح حساب در بروکر فارکس تایم در اولین قدم باید از پاسپورت و یا کارت ملی خودتان یک اسکن تهیه کنید و همراه با قبض و یا دفترچه حساب بانکی برای اثبات آدرس برای ثبت نام در این بروکر اقدام نمایید.

ورود به بروکر آرون گروپس

خب در ادامه می رسیم به این بروکر که می توان راجب آن گفت یکی از بروکر هایی است که می توانید برای ورود به فارکس از آن استفاده نمایید. این بروکر خدمات زیادی ارائه داده است که می توانید برای فعالیت خودتان از آنان استفاده کنید. در صورت تمایل می توانید از سایر منابع نیز در مورد شناخت این بروکر استفاده کنید.

ورود به فارکس دمو

در ادامه مطالب می رسیم به این بحث که حساب فارکس دمو یکی از بهترین و برترین شیوه هایی است که چگونگی خرید و فروش ارزهای گوناگون را توسط معامله گران در تمام دنیا به ما می شناساند و یا این که به ما می‌شناساند که بهترین روش های شناخت عملکرد بازار فارکس کدام است.

در حقیقت می توان این طور گفت که محیط فارکس دمو یک محیط آزمایشی است که توسط پول مجازی و بدون ریسک کاربران قادر هستند تا در این بازار معاملات خودشان را انجام دهند. همچنین توسط ورود به فارکس دمو کاربران قادر هستند تا با گزینه ها و عملکرد های پلتفرم معاملاتی خودشان آشنا گردند.

مهم ترین مزیت ورود به فارکس دمو

خب در ادامه می رسیم به این بحث تا بدانیم که مزیت ورود به فارکس دمو چیست که در همین رابطه می توان گفت بسیاری از افراد که موفق شده اند تا در این بازار موفق شوند و پول زیادی را به جیب بزنند از قبل تمرین با فارکس دمو را آغاز کرده و استراتژی ها و تنظیمات گوناگون را با حساب دمو شروع کرده اند.

در نتیجه می توان این طور گفت که این حساب بسیار مفید بوده و می توان توسط آن به راحتی به دنیای تجارت نیز وارد شد و کاربرد عظیم آن را درک کرد و همچنین می توان با این دیدگاه نیز نگاه کرد که استفاده از حساب دمو باعث رشد و توسعه تریدر های فارکس خواهد شد.

در یک دیدگاه دیگر می توان این طور گفت که این حساب به عنوان یک حساب برای آزمون و خطا به حساب آمده و به کاربران و مشتریان کمک خواهد کرد تا استراتژی مخصوص خود را بیابند.

نحوه ورود به جاست فارکس

برای ورود به حساب ترید JustForex خود، مراحل زیر را انجام دهید:

 • به وب سایت JustForex در www.justforex.com بروید.
 • بر روی دکمه “ورود به سیستم” واقع در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید.
 • آدرس ایمیل و رمز عبور خود را در فیلدهای مربوطه وارد کنید.
 • برای دسترسی به حساب کاربری خود روی دکمه “ورود به سیستم” کلیک کنید.
 • از طرف دیگر، اگر یک حساب رسانه اجتماعی مانند فیس بوک، گوگل یا VKontakte دارید، می توانید با کلیک بر روی نماد مربوطه و وارد کردن اطلاعات ورود خود، از آن برای ورود به سیستم استفاده کنید.

پس از ورود به سیستم، می توانید به حساب معاملاتی خود دسترسی داشته باشید، وجوه را واریز و برداشت کنید، معاملات انجام دهید و به ابزارها و منابع مختلف ارائه شده توسط JustForex دسترسی داشته باشید. مهم است که اطلاعات ورود خود را ایمن نگه دارید و هرگز آن را با کسی به اشتراک نگذارید تا حساب خود را از دسترسی غیرمجاز محافظت کنید.

ورود به لایت فارکس

خب در ادامه می رسیم به صحبت در مورد لایت فارکس که می توان راجب آن گفت این بروکر در درسته بهترین بروکر های فارکس قرار داشته و دفتر آن در جزایر مارشال واقع شده و از سال ۲۰۰۵ فعالیت خود را شروع کرده است. در ادامه کار این بروکر موفق شد تا پس از گذشت مدتی گواهی رگولاتوری خود را از سازمان نظارتی RAFMIN اخذ کند.

تریدر ها به جهت ورود به این بروکر قادر هستند تا از بین انواع حساب های موجود در این بروکر که هر کدام دقیقا مطابق با هدف و کارکردشان نام گذاری شده اند یکی را گزینش کرده و برای سرمایه گذاری در آن اقدام کنند و معاملات خود را انجام دهند.

ورود به هات فارکس

در ادامه نیز می رسیم به این بروکر که می توان در مورد آن این طور گفت که در دسته بزرگ ترین بروکر های فارکس قرار داشته و فعالیت خودش را از سال ۲۰۱۰ شروع کرده است و در ایالت موریس تاسیس شده است.  جالب است که بدانید این بروکر موفق شده است تا خدمات و کالای های گوناگونی را ارائه دهد که از آنان می توان به کالا و فارکس به تریدرها و خدمات معاملاتی اشاره کرد.

در ادامه می توان افزود که این بروکر هیچ گونه دخالتی را در معامله ها و خرید و فروش کاربران و مشتریان نداشته و مشتریان قادر هستند تا به طور کاملا مستقیم به بازار جهانی وصل شوند و خوشبختانه این بروکر موفق شده است تا در مدت ۶ سال گذشته اعتماد تریدرها را به سمت خود جلب کند.

ورود به فارکس آلپاری

نگاهی خواهیم داشت بر بحث ورود به فارکس آلپاری ‌که می توان راجب آن گفت این بروکر از پر سابقه ترین بروکر های جهان بوده و سابقه آن در فارکس به بیشتر از ۲۲ سال می رسد و همچنین در مورد خدمات آن می توان افزود که به مدت ۵ سال است که به خدمات خود باینری آپشن را اضافه کرده است.

این بروکر موفق شده است تا به یکی از بهترین بروکر ها تبدیل شود و حتی جوایز زیادی را نیز در این زمینه کسب کند و همین موارد باعث شده است تا در ایران شناخته شده و فراگیر شود. در حدود ۱۴ سال است که این بروکر ارائه خدمات خود را به ایران آغاز کرده است و همین مسئله باعث شده است تا بسیاری از افراد از این بروکر در ایران استفاده کنند و آن را به تجربه های خودشان اضافه کنند.

در ادامه می توان گفت که بروکر آلپاری برای کاربران ایرانی اهمیت بالایی قائل بوده و به آنان اهمیت می دهد و حتی یک سایت ایرانی به زبان فارسی برای ایرانیان راه اندازی کرده و پشتیبانی فارسی خود را نیز برای ایرانیان راه اندازی کرده است و همین مسئله نیز باعث شده است تا بهترین رابط کاربری برای ایرانیان در دسترس قرار گیرد.

ورود به فارکس در ایران برای کاربران چگونه است؟

ورود به فارکس در ایران برای کاربران چگونه است؟

در ادامه وارد این بحث می شویم که می توان راجب آن گفت ورود به فارکس در کشور ایران غیرقانونی بوده و حتی بوسیله مراجع مراجع مختلف قضایی، مذهبی و اقتصادی در کشور ما ممنوع اعلام شده است و دلیل این نیز این است که از نظر کشور ایران که براساس قانون و شرع می باشد و به علت نبود قوانین و قواعد مشخص و حتی نبود نظارت در آن و معاملات انجام شده در آن شبهه ربوی داشته و انجام دادن هر نوع فعالیت و ترویج بازار فارکس پیگرد قانونی دارد.

در ادامه می توان گفت که اگر می خواهید تا در این بازار ثبت نام کنید و یا به آن وارد شوید باید در قدم اول یک بروکر قابل اعتماد پیدا کنید. خوشبختانه در ایران بروکر هایی وجود دارد که خدمات خوبی را ارائه می دهند و دارای اعتبار قابل توجهی نیز هستند اما در قالب یک نکته می توان گفت که این موارد قانونی نبوده و هیچ نظارتی بر فعالیتشان وجود ندارد پس حتما قبل از شروع فعالیت درباره بروکر مورد نظر اطلاعات کاملی را کسب کنید.

آیا ورود به فارکس بدون فیلترشکن ممکن است؟

در برخی کشورها، دسترسی به بازار فارکس را می توان محدود یا فیلتر کرد. با این حال، برخی از تریدرها از VPN (شبکه های خصوصی مجازی) برای دور زدن چنین فیلترها و دسترسی به بازار استفاده می کنند. اگرچه ممکن است کار کند، توصیه نمی شود زیرا ممکن است غیرقانونی تلقی شود و استفاده از VPN همچنین ممکن است اتصال اینترنت را کاهش دهد و منجر به از دست رفتن فرصت های ترید شود.

اگر در کشوری هستید که دسترسی به بازار فارکس محدود است مانند ایران، مهم است که فیلتر شکن مطئن استفاده کنید.

ورود به کارگذاری های فارکس برای ایرانیان ممکن است؟

ورود به کارگذاری های فارکس برای ایرانیان ممکن است؟

حال در ادامه مطالب نگاهی خواهیم داشت بر این موضوع که می توان راجب آن گفت وب سایت های زیادی برای ارائه خدمات فارکس راه اندازی شده اند که اگر آنان را بشناسید قادر هستید تا به آنان مراجعه کرده و فعالیت خودتان را در آنان شروع کنید. امروزه خوشبختانه کاربران قادر هستند تا با بهره گیری از منابع مختلف و گوناگون که بسیار در دسترس قرار دارند برای کسب دانش و اطلاعات لازم اقدام کرده تا دچار زیان نشوند و سود خوبی را کسب کنند.

فیلم آموزش ورود به فارکس را از کجا ببینیم؟

حال در ادامه بهتر است تا نگاهی داشته باشیم بر این مسئله تا بدانیم که آموزش ورود به فارکس را از کجا مشاهده کنیم یا بیابیم که در جواب می توان گفت فارکس نیز مانند بورس یکی از بزرگترین بازار های مالی جهان بوده و در بازار فارکس به صورت روزانه مبلغ بسیار بالایی معامله می شود و تراکنش مالی در این بازار بسیار بالاست.

در ادامه می توان گفت که فارکس یک بازار مالی بین المللی است که در هر ۲۴ ساعت شبانه روز و در هر جای دنیا می توانید تبدل ارزها را در آن انجام دهید. در ادامه باید گفت که کسب دانش لازم یکی از مهم ترین نکات بوده و باید برای فعالیت در بازار فارکس دانش و اطلاعات لازم را کسب کنید و آموزش های تخصصی در این زمینه را فرا بگیرید تا توسط یادگیری اصولی مباحث بتوانید سود خوبی گرفته و جلوی ضرر و زیان را بگیرید.

در ادامه در قالب یک نکته باید گفت که اگر می خواهید به وب سایت اصلی فارکس وارد شوید باید از یک فیلترشکن معتبر استفاده نمایید زیرا به علت فیلترینگ فارکس برای کاربران ایرانی فیلتر شده است.

حداقل سرمایه برای ورود به فارکس چقدر است؟

خب در ادامه این بحث مطرح می شود که برای ورود به فارکس حداقل چقدر سرمایه نیاز است و چقدر باید برای آن هزینه کرد که در جواب می توان گفت از این بازار می توان به عنوان دست نیافتنی ترین بازار های مالی یاد کرد و کاربران برای این که بتوانند تا در این بازار حساب باز کنند به سرمایه کمی نیاز دارند.

در اول کار بروکر های فارکس از شما مبلغ کمی را درخواست خواهند کرد ولی حساب سپرده شما نباید کم باشد و باید به حداقل سرمایه ممکن برسد.

میزان سرمایه گذاری در فارکس چقدر است؟

میزان سرمایه گذاری در فارکس چقدر است؟

در ادامه این سوال مطرح می شود که میزان سرمایه گذاری در فارکس چقدر است که در جواب می توان این طور گفت که در فارکس درست برخلاف بازار سهام حداقل قانونی برای شروع آن تعیین نگردیده است و در نتیجه می توان گفت که مشتریان قادر هستند تا با مبلغ خیلی کمتری نسبت به حداقل مبلغ ورودی بازار سهام آمریکا که چیزی در حدود ۲۵ هزار دلار است که حداقل سرمایه لازم به جهت ورود به فارکس است معامله های بازار فارکس خود را شروع کنند.

با قطعیت می توان گفت که مقدار اولیه ای که به جهت سرمایه گذاری در نظر گرفته می شود بر روی درآمد شما تاثیر خواهد گذاشت. در نتیجه اگر تمایل دارید که توسط بازار فارکس به کسب درآمد بپردازید توصیه می شود که پول بیشتری را جمع آوری کنید و مبلغ سرمایه گذاری خودتان را افزایش دهید و علت این کار نیز این است که اگر با مبلغ کم سرمایه گذاری کنید وقت و انرژی خود را هدر داده و هم این که ناامیدی به سمت شما خواهد آمد.

نحوه خرید و فروش در بازار فارکس

در ادامه بهتر است تا نگاهی داشته باشیم بر این مسئله و بدانیم که نحوه خرید و فروش در بازار فارکس چگونه است که در ادامه می توان گفت در قدم اول برای انجام معاملات در بازار فارکس بهتر است تا بک حساب آزمایشی برای خودتان باز کنید تا در قدم های اول با چگونگی انجام کار و معامله در فارکس آشنا شده و جالب است که بدانید برای این کار نیازی نیست تا پولی پرداخت کنید و توسط نصب نرم افزار مربوطه می توانید به راحتی این کار را انجام دهید.

میزان معاملات انجام شده در بازار فارکس چقدر است؟

خب در ادامه وارد این بحث می شویم تا بدانیم که میزان معاملات انجام شده در بازار فارکس چقدر است که در جواب می توان گفت روزانه در بازار فارکس چیزی در حدود پنج تریلیون دلار معامله می شود و در ادامه می توان گفت به دلیل این که این بازار همه کمپانی های عظیم دنیا را در بر می گیرد، معاملات بسیار گسترده و عظیمی نیز در آن انجا می شود.

مهم ترین دستورات معاملاتی فارکس

مهم ترین دستورات معاملاتی فارکس

در ادامه باید گفت که توجه به این مسئله دارای اهمیت فراوان بوده و باید برای داشتن عملکردی بهتر دستورات معاملاتی را به صورت کامل بشناسید. در ادامه مفاهیمی به شما معرفی خواهند شد که باید با دقت فراوان آنان را خوانده و آنان را درک کنید.

در ادامه نکته ای مهم وجود دارد که در کنار شناخت این دستورات باید نسبت به آن آگاهی داشته باشید و آن نیز این است که از معاملات هیجانی خودداری کنید. هنگامی در فارکس یک معامله صورت می گیرد که نوع جفت ارز انتخابی، حجم معامله مورد نظر، انتخاب دستور خرید یا فروش و قیمت ورود کاملا مشخص باشد.

معاملات و خرید و فروش به دو صورت انجام می شوند که عبارتند از market order و pending order که در ادامه هر کدام به صورت کامل به شما معرفی خواهند شد که عبارتند از:

 • Market orders: در این مورد می توان گفت که یکی از روش های سرمایه گذاری بوده و بر طبق این شیوه سرمایه گذار معامله خودش را به حالت دستی و لحظه ای و با توجه به نرخ های موجود در بازار به ثبت می رسانند و در ادامه می توان گفت که ثبت سفارشی که یک فرد و یا شخص انجام می دهد به طور آنی انجام شده و جفت ارز مد نظر مورد معامله قرار خواهد گرفت. در نهایت می توان گفت که این دستور و مفهوم در دسته پرکاربرد ترین ها قرار داشته و بسیار مفید واقع خواهد شد.
 • Pending order: خب در ادامه می رسیم به این روش که می توان راجب آن گفت در این شیوه فرد سرمایه گذار معامله خودش را برمبنای قیمت بازار در روز های آتی انجام داده که تحت عنوان دستورات معلق نیز شناخته می شوند‌. این روش نیز دارای انواع مختلفی است که عبارتند از:
 • Buy limit: خب در اولین قدم باید این دستور را به شما معرفی کنیم که می توان راجب آن گفت دستوریست که خرید در قیمتی کمتر از قیمت فعلی بازار سفارش داده شده و کاربرد این دستور در زمانی است که سرمایه گذار پیش‌ بینی خودش را به حالت صعودی و کمتر از قیمت کنونی بازار انجام داده است.
 • Sell limit: خب نوبت به معرفی این دستور می رسد که می توان راجب آن گفت دستوریست که سفارش فروش در قیمتی بیشتر از قیمت کنونی بازار سفارش داده شده و استفاده این دستور در زمانیست که سرمایه گذار شروع روند نزولی را بیشتر از قیمت فعلی بازار پیش بینی می نماید.
 • Sell stop: در قدم بعد می رسیم به معرفی این دستور که می توان راجب آن گفت در اصل دستوریست که سفارش فروش در قیمتی پایین از قیمت کنونی بازار سفارش داده شده و استفاده از این دستور در زمانی است که فرد سرمایه گذار آغاز روند نزولی را پایین از قیمت کنونی بازار پیش بینی می نماید.
 • Buy stop: در نهایت می رسیم به این دستور که می توان در مورد آن گفت دستوریست که خرید در قیمتی بیشتر از قیمت کنونی بازار سفارش داده شده و کاربرد این دستور در زمانیست که سرمایه گذار پیش‌ بینی خود را به حالت صعودی و بیشتر از قیمت کنونی بازار انجام داده است.

باید ها و نباید ها در ورود به فارکس

مانند هر فرصت سرمایه گذاری، معاملات فارکس مجموعه ای از ریسک ها را به همراه دارد. درک این ریسک ها قبل از ورود به بازار برای اطمینان از تصمیم گیری آگاهانه مهم است.

یکی از ریسک های اصلی معاملات فارکس، سطح بالای نوسانات در بازار است. ارزها می توانند نوسانات قابل توجهی را در ارزش در دوره های زمانی کوتاه تجربه کنند که می تواند منجر به سود یا زیان زیادی برای تریدرها شود. علاوه بر این، اهرم می تواند سود یا زیان بالقوه را تقویت کند و استفاده از تکنیک های مدیریت ریسک را برای تریدرها جهت محافظت از سرمایه خود بسیار مهم می کند.

خطر دیگر احتمال هک شدن و کلاهبرداری در بازار فارکس است. مانند هر بازار مالی، افراد و شرکت‌ هایی وجود دارند که در فعالیت‌ های کلاهبرداری مانند ارائه بازده غیرواقعی یا ارائه اطلاعات نادرست شرکت می‌ کنند. مهم است که فقط با بروکرهای معتبر کار کنید و قبل از سرمایه گذاری در مورد فرصت های سرمایه گذاری به طور کامل تحقیق کنید.

بایدها:

 1. آموزش ببینید: قبل از سرمایه گذاری پولی که به سختی به دست آورده اید، مطمئن شوید که درک خوبی از بازار فارکس دارید. این شامل یادگیری در مورد روند بازار، جفت ارز، تجزیه و تحلیل تکنیکال و بنیادی، و مدیریت ریسک است.
 2. با یک حساب آزمایشی شروع کنید: حساب آزمایشی یک راه عالی برای تمرین ترید بدون ریسک کردن پول واقعی است. این به شما کمک می کند تا احساسی نسبت به بازار داشته باشید و استراتژی های مختلف را آزمایش کنید.
 3. یک برنامه معاملاتی ایجاد کنید: یک برنامه معاملاتی باید اهداف، استراتژی معاملاتی و قوانین مدیریت ریسک شما را مشخص کند. این به شما کمک می کند تا در حین ترید متمرکز و منظم باشید.
 4. ریسک خود را مدیریت کنید: مدیریت ریسک یک جنبه حیاتی در ترید فارکس است. همیشه باید از دستورهای استاپ لاس برای محدود کردن ضررهای احتمالی استفاده کنید و هرگز بیش از حد توان خود ریسک نکنید.
 5. منضبط بمانید: به برنامه معاملاتی خود پایبند باشید و از انجام معاملات احساسی بر اساس احساسات خودداری کنید.

نبایدها:

 1. با پولی که نمی توانید از دست بدهید معامله نکنید: معاملات فارکس می تواند مخاطره آمیز باشد و همیشه احتمال از دست دادن پول وجود دارد. هرگز با پولی که نمی توانید از دست بدهید معامله نکنید.
 2. فقط به تحلیل تکنیکال تکیه نکنید: در حالی که تحلیل تکنیکال می تواند مفید باشد، مهم است که عوامل اساسی را نیز در نظر بگیرید که می توانند بر بازار تأثیر بگذارند.
 3. دنبال ضرر نباشید: اگر ضرری را تجربه کردید، سعی نکنید بلافاصله با انجام معاملات با ریسک بالاتر، آن را جبران کنید. به برنامه معاملاتی خود پایبند باشید و منتظر فرصت های مناسب باشید.
 4. بیش از حد معامله نکنید: معاملات بیش از حد مکرر می تواند منجر به تصمیم گیری احساسی شود و می تواند برای عملکرد کلی شما مضر باشد.
 5. احساسات خود را نادیده نگیرید: احساسات می توانند تأثیر قابل توجهی بر تصمیمات ترید شما داشته باشند. این مهم است که از احساسات خود آگاه باشید و استراتژی هایی برای مدیریت آنها داشته باشید.

سوالات متداول‌

ورود به فارکس چگونه است؟

در رابطه با ورود به فارکس می توان گفت که دارای برخی مراحل است که در مقاله به صورت کامل راجب آنان بحث شد.

ورود به فارکس برای ایرانیان ممکن است؟

در این رابطه می توان گفت که از نظر ایران غیرقانونی بوده ولی برای ورود به فارکس می توانید از فیلترشکن استفاده کنید و معاملات خودتان را انجام دهید‌.

آیا برای ورود به فارکس باید از بروکر های فارکس استفاده کرد؟

بله کاربران برای ورود به فارکس باید از بروکر های معتبر فارکس استفاده نمایند.

دلیل غیرقانونی بودن ورود به فارکس در ایران چیست؟

در جواب باید گفت که در معاملات فارکس هیچ نظارتی مشخص وجود ندارد و از نظر کشور ایرانی شبهه ربوی دارد و به همین دلیل است که غیرقانونی به حساب می آید. این نیز دلیل است که بخاطر آن بروکر های فارکس در کشور ایران فیلتر شده و برای ورود به آنان باید از یک فیلترشکن معتبر استفاده کنید.

آموزش های ورود به فارکس را از کجا بیابیم؟

خوشبختانه در اینترنت آموزش های زیادی موجود است که می توانید با یک سرچ ساده در اینترنت به آنان دست پیدا کنید.

بهترین راه برای ورود به بازار فارکس به عنوان یک مبتدی چیست؟

بهترین راه برای ورود به بازار فارکس به عنوان یک مبتدی، شروع با یک حساب دمو است. این به شما امکان می دهد ترید را در یک محیط بدون ریسک تمرین کنید و قبل از شروع معامله با پول واقعی با پلتفرم معاملاتی آشنا شوید.

خطرات ورود به بازار فارکس چیست؟

بازار فارکس یک بازار پر ریسک است و ریسک های متعددی از جمله ریسک بازار، ریسک اعتباری، ریسک نقدینگی، ریسک عملیاتی و ریسک قانونی مرتبط با آن است. درک این ریسک ها قبل از ورود به بازار و داشتن یک استراتژی مدیریت ریسک قوی مهم است.

به این مقاله امتیاز دهید :

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا