لیست بروکر های فارکس

بروکر های فارکس چیست؟ حتما این نام به گوشتان خورده است و در صدد آن هستید تا بدانید که منظور از آن چیست؟ در این مقاله می خواهیم به صورت جامع و تخصصی راجب آن صحبت کنیم و با زبانی ساده و قابل درک شما را با آن و انواع آن آشنا کنیم. پس در ادامه تا انتها همراه ما باشید.

بروکر فارکس چیست؟

بروکر فارکس چیست؟

در اولین قدم باید گفت که شما برای انجام معاملات در فارکس به بروکر فارکس نیاز خواهید داشت اما دقیقا بروکر فارکس چیست؟ در جواب باید گفت که منظور از بروکر های فارکس همان کارگذاری های فارکس بوده و به طور کلی بستری را برای افراد فراهم می کنند تا افراد بتوانند به راحتی به انجام معاملات و خرید و فروش پرداخته و در هر جای دنیا که باشند معاملات خودتان را انجام دهند.

با زبانی ساده تر می توان گفت که بروکر های همان واسطه های بین خریداران و فروشندگان بوده و شرکت های خدمات مالی هستند.در ادامه باید گفت که مشتری های بروکر های فارکس سوداگران خرده پای ارزهای دیجیتال و رمزارز بوده و توسط بستری که بروکر فارکس برایشان ایجاد کرده است فعالیت های معاملاتی را انجام می دهند. از دیگر مشتری های بازار فارکس می توان به شرکت های خدمات مالی بزرگتر نیز اشاره کرد که در حقیقت فعالیت های معاملاتی را برای بانک ها و سایر موسسات انجام می دهند.

شناخته شده ترین انواع بروکر های فارکس

شناخته شده ترین انواع بروکر های فارکس

حال بهتر است تا نگاهی داشته باشیم بر انواع بروکر های فارکس و با آنان به صورت کامل آشنا شویم‌. در حالت کلی می توان گفت که بروکر های فارکس دارای دو نوع بوده و با توجه به میزان اسپرد و یا نوع حساب تقسیم بندی می شوند. لازم به ذکر است که بدانید با توجه به موارد گفته شده تعدادی زیادی از انواع بروکر های فارکس وجود دارد ولی در حالت کلی می توان آنان را به دو نوع مارکت میکر ها و بروکرهای بدون میز معامله تقسیم بندی کرد که در ادامه هر کدام را برایتان شرح خواهیم داد‌ که عبارتند از:

بروکر فارکس بدون میز معامله

این نوع بروکر فارکس تنها نقش واسطه داشته و در طرف دوم معامله قرار ندارد و با نگاهی دقیق تر می توان گفت که واسطه ای است بین کاربران و موسسات بزرگ مانند بانک ها و …در حقیقت یک کاربر در این نوع از بروکر فارکس توسط پلتفرم معاملاتی خودش شروع به معامله کرده و سفارش ثبت می نماید و در این لحظه بروکر فارکس تنها وظیفه انتقال سفارش کاربر به بانک را به عهده دارد. در ادامه لازم به ذکر است که بدانید این کارگذاری فارکس تنها می تواند از دو نوع stp و stp+ecn باشد.

بروکر stp چیست؟ در جواب باید گفت که این بروکر سفارش های خودش را مستقيما به تامین کنندگان نقدینگی هدایت می کند. در ادامه باید گفت که بخاطر ایجاد ارتباط بین تامین کننده نقدینگی و معامله گر یک اختلاف قیمتی ایجاد می شود که سود خود را از این طریق تامین می نماید. لازم به ذکر است که بدانید عمده بروکر های stp دارای این اسپرد متغیر هستند.

بروکر ecn چیست؟ در جواب باید گفت که این بروکر فارکس به تریدر ها این امکان را می دهد تا بتوانند در کنار موسسات بزرگ مانند بانک ها برای معامله اقدام کنند. حساب های این نوع بروکر فارکس بدون اسپرد بوده و یا به مقدار کمی اسپرد می گذارند زیرا وظیفه دارند تا قیمت اصلی را نمایش دهند. در نتیجه این بروکر توسط معاملات شما سود خوبی را از طریق کمیسیون دریافت می کند.

مارکت میکر

حال نوبت به معرفی نوع دیگر بروکر فارکس می رسد که در همین راستا باید گفت این بروکر توسط کمیسیون دریافتی از معاملات معامله گر ها سود خوبی را به جیب می زند. این نوع بروکر فارکس در طرف دوم معامله قرار داشته و روش کار بدین صورت است که اگر معامله گر سفارش خریدی را ثبت کند، بروکر فارکس این خرید را برای شما انجام می دهد.

حتی اگر معامله گر سفارش فروش ثبت کند نیز برای معامله گر فروش را اجرا خواهد کرد. این نوع کارگذاری در تلاش است تا توسط سفارشات دیگر تریدر ها و تامین کنندگان نقدینگی سفارشات معامله گر ها را پر نماید. نرخ واقعی بین بانکی در این نوع کارگذاری توسط مشتریان قابل مشاهده نبوده ولی نرخی بسیار نزدیک به آن را معامله خواهند کرد.

بهترین بروکر های فارکس در جهان کدامند؟

بهترین بروکر های فارکس در جهان کدامند؟

به راستی بهترین بروکر های فارکس در جهان کدامند و فعالیت خودمان را توسط کدام یک انجام دهیم بهتر است؟ در ادامه بهترین بروکر های فارکس ایرانی و خارجی به صورت کامل به شما معرفی خواهند شد که عبارتند از:

بروکر آمارکتس

در اولین مورد به این بروکر می توان اشاره کرد که در دسته قوی ترین بروکر های فارکس قرار داشته و توسط این بروکر می توانید معاملات خودتان را در طیف وسیعی انجام دهید. این بروکر بیش از ۱۳ سال سابقه فعالیت داشته و دارای حساب های اسپرد ثابت نیز می باشد و می توانید در آن معاملات فارکس، نفت، طلا، سهام آمریکا و حتی بیت کوین را انجام دهید. این بروکر نیز دارای پشتیبانی ۲۴ ساعته است.

بروکر یو اس جی اف ایکس

این بروکر اصالتا استرالیایی بوده و دارای پشتیبانی ۲۴ ساعته است و همچنین اسپرد رقابتی روی جفت ارزها و طلا را دارا می باشد. این بروکر موفق شده است تا امتیاز ۸/۷ از ۱۰ را دریافت کند و مناسب کسانی است که به دنبال حساب استاندارد هستند. تنها ضعفی که این بروکر دارد عدم امکان معامله سهام است.

بروکر روبو فارکس

این بروکر دارای تنوع سبد معاملاتی بوده و همین مسئله باعث شده است تا در بین ایرانیان دارای محبوبیت بالایی باشد. این بروکر از سال ۲۰۰۹ دارای سابقه فعالیت بوده و دارای اسپرد های کم و رقابتی است. همچنین می توان در این بروکر ۲۶ کریپتوکارنسی را معامله کرد.

بروکر nordfx

این بروکر دارای ۱۴ سال سابقه کار است ولی فاقد یک تیم پشتیبان فارسی است و به همین دلیل زیاد در ایران شناخته شده نیست. در این بروکر می توان کریپتو، سهام و معاملات فارکس را انجام داد. این بروکر موفق شده است تا امتیاز ۸ از ۱۰ را کسب کند و از مزایای آن می توان به داشتن حساب اسپرد ثابت ۴ رقمی، حساب اسلامی بدون محدودیت و ‌‌‌… اشاره کرد.

بروکر آلپاری

از دیگر بروکر های معروف می توان به این مورد اشاره کرد که دارای ۲۲ سال سابقه کاری بوده و بیشتر از ۲۵۰ دارایی قابل معامله دارد و از معامله گر ها نیز کمیسیون دریافت نمی کند. این بروکر فارکس موفق شده است تا نمره ۸.۵ را از ۱۰ کسب کند و در بین بروکرهای معروف جهان قرار بگیرد. اما لازم است که بدانید این بروکر یک سابقه ورشکستگی را در سابقه خود نیز دارد.

بروکر لایت فارکس

این بروکر از سال ۲۰۰۵ فعالیت خودش را آغاز کرده است و می توان در آن با حداقل ۱۰ دلار هم حساب افتتاح کرد و سپس به انجام معاملات پرداخت. این بروکر موفق شده است تا نمره ۸‌/۱ را از ۱۰ کسب کند و می توان از آن نیز به عنوان یک بروکر جایگزین استفاده نمود. کاربران ایرانی نیز در این بروکر فارکس مشغول فعالیت هستند.

قدیمی ترین بروکر فارکس کدام است؟

حتما این سوال برایتان مطرح شده است که قدیمی ترین بروکر های فارکس کدامند؟ در جواب باید گفت که بروکر های زیادی در جهان وجود دارند که دارای سابقه ای طولانی بوده و سال های زیادی در این حیطه فعالیت کرده اند. از بین قدیمی ترین بروکر های فارکس می توان بروکر آمارکتس، بروکر ویندوز و بروکر اوپو فارکس را نام برد.

آموزش ثبت نام در بروکر فارکس به زبان ساده

آموزش ثبت نام در بروکر فارکس به زبان ساده

برای ثبت نام در بروکر فارکس باید در ابتدا وارد سایت بروکر مورد نظر شده و ایمیل خود را وارد کنید و سپس کد تأیید برای شما ارسال می گردد. در ادامه یک پسورد قوی گزینش کرده و بهتر است که حداقل شامل ۸ کاراکتر باشد و سپس نیز باید کادر ها را پر نمایید. سپس اطلاعات دیگر مانند آدرس را وارد کرده و به سوالات نیز پاسخ دهید. در نهایت قوانین را قبول کرده و بر روی گزینه ارسال کلیک کنید. در نهایت نیز مراحل مربوط به احراز هویت را انجام داده و مدارک لازم را آپلود می کنید.

چگونه می توان به این مراکز اعتماد کرد؟

اعتماد در این موارد همیشه دارای اهمیت بالایی بوده و بحث این است که به کدام یک اعتماد کنیم و یا این که چگونه می توانیم اعتماد کنیم و معیارهای آن چیست؟ در جواب باید گفت که سابقه دارای اهمیتی فراوان بوده و باید بدانیم که بروکری قابل اعتماد است که دارای سابقه ای درخشان باشد و رضایت کاربران را به دنبال داشته باشد. با یک سرچ ساده می توان در اینترنت به اطلاعات لازم دست پیدا کرد و دست به فعالیت در بروکر مورد نظر زد.

سوالات متداول

بروکر های فارکس کدامند؟

در طول مقاله به معروف ترین آنان اشاره شد.

آیا می توان به بروکر های فارکس اعتماد کرد؟

اگر دارای سابقه ای درخشان و رضایت کاربران باشند می توان اعتماد کرد.

قدیمی ترین بروکر های فارکس کدامند؟

آمارکتس، ویندوز و اوپو فارکس.

دکمه بازگشت به بالا