بروکرصرافی خارجی

ورود به بروکر hycm برای ایرانیان + بررسی مشکلات و راهنمای ثبت نام

در این مقاله قصد بر این است تا در مورد بروکر hycm صحبت کرده و مطالب پیرامون آن را برای شما به صورت کامل شرح دهیم و مطالب مربوط به ثبت نام و احراز هویت در آن را برایتان به صورت کامل مطرح کنیم پس در نتیجه همراه تیم تخصصی صرافی هلپ و وب سایت صرافی هلپ باشید تا در ادامه آموزش صرافی و بروکر های فارکس پا به دنیای جالب این موارد بگذاريد.

بررسی بروکر hycm

بررسی بروکر hycm به صورت تخصصی

حال نوبت به معرفی این بروکر می رسد که می توان گفت این بروکر از قدیمی ترین ها در یان زمینه بوده و دارای ۴۵ سال سابقه است ولی در همان سال ها نیز دارای رابط کاربری جالبی نداشت و گاهی برخی از آن استفاده نمی کردند ولی به مرور زمان کم کم پیشرفت را به چشم دیده و باعث شد تا بسیاری از افراد بدین سما جذب شوند.

در ادامه می توان گفت که شرایط معاملاتی بهتر شد و کار با ناحیه کاربری آن نیز بهتر شد و ارتقا یافت. در ادامه باید گفت که در حال حاضر این بروکر به کاربران ایرانی خدمات داده و ایرانیان می توانند از این بروکر برای انجام فعالیت های خود استفاده کنند.

آیا بروکر hycm معتبر است؟

آیا بروکر hycm معتبر است؟

در ادامه این سوال مطرح می شود که آیا این بروکر معتبر است که در جواب باید گفت بروکر hycm از قدیمی ترین ها در این زمینه بوده و دارای سابقه ای طولانی در این زمینه است و در نتیجه با توجه به خدماتی که ارائه داده است از اعتبار خوبی برخوردار است. در ادامه مسئله ای مهم وجود دارد که در تیتر بعدی به آن خواهیم پرداخت.

مزایای مهم ورود به بروکر hycm

برخلاف مشکلات مطرح شده در زمینه فعالیت در بروکر hycm، این کارگزاری پیشتاز در معاملات فارکس دارای مزایای گسترده دیگری نیز است. این عوامل باعث ترغیب و تشویق بیشتر سرمایه گذاران و معامله گران برای فعالیت در این بروکر است. از جمله مزایای مهم این کارگزاری شامل:

 • تعهد به مقررات در زمینه قضایی
 • امکان نقدینگی مناسب
 • دارای اعتبار و سوابقی بیش از ۴۰ سال در فارکس
 • یک موسسه مالی معتبر در جهان
 • شرایط عالی و متعادل تجارت برای معامله گران
 • سرعت عمل خوب در اجرای سفارشات
 • دارای بیش از ۳۰۰ ابزار معاملاتی برای کاربران
 • اسپرد خام از ۰.۱ پیپ
 • پشتیبانی به انواع روش و با حدود ۱۵ زبان رایج از جمله فارسی
 • خدمات‌رسانی به مشتریان در انواع شبکه‌های مجازی مختلف
 • ایجاد پلتفرم مخصوص تلفن همراه
 • در شرایط تعادل منفی حفاظت از حساب کاربران توسط بروکر

رگولاسیون بروکر hycm

از بروکرهای قابل اعتماد و فعال بروکر hycm به دلیل رگولاسیون و مجوزهای برتر این مرکز است. این بروکر در مجموع دارای ۶ رگوله در سطوح مختلف دارد. همچنین ۲ رگوله در سطح متوسط، یک رگوله در سطح بالا و ۳ رگوله در سطح اعتبار پایین برای این بروکر وجود دارد. از جمله لیست رگوله این بروکرها شامل:

 • سازمان رفتارهای مالی انگلیس یا رگوله FCA
 • کمیسیون اوراق بهادار و بورس قبرس یا CySEC
 • کمیسیون بورس قبرس یا CySEC
 • اداره خدمات مالی دبی یا DFSA
 • اداره خدمات پولی جزایر کیمین یا CIMA و رگوله KY
 • رگوله ایرانی آن نیز با نام اختصاری FSASVG

نمادهای معاملاتی بروکر hycm

در بروکر hycm انواع نمادهای سهامی و غیر سهامی و برندهای مختلف شرکتی در حال سرمایه‌گذاری و خرید و فروش یا معاملات گوناگون هستند. به طور کلی حدود ۳۵۰ نماد معاملاتی در این کارگزاری وجود دارد و با توجه به نوع حساب افراد در این بروکر، نمادهای قابل معاملات مختلف بیشتر یا کمتر خواهند بود. همچنین تعدادی کریپتوکارنسی در حدود ۶۰ نوع را نیز برای کاربران ایجاد کرده که فقط به صورت معاملات CFD انجام می‌شود. همچنین نظارت بر روند فعالیت این نمادها با حداکثر امنیت و دقت کلی انجام خواهد شد.

مشکلات بروکر hycm

مشکلات بروکر hycm چیست؟

در اندکی قبل تر گفته شد که این بروکر دارای یک مشکل است و آن نیز این است که وب سایت این بروکر توسط ایران فیلتر شده است و کابران برای استفاده از آن باید از تغییر آی پی استفاده کنند. اما لازم به ذکر است که بدانید این تغییر آی پی ممکن است تا مشکلاتی را برای شما به همراه داشته باشد و آن نیز این است که بروکر hycm به آی پی ها حساس بوده و این قدرت را دارد تا آی پی هر کشور را تشخیص دهد و سپس به وب سایت مربوط منتقل نماید و با توجه به این که بیشتر کاربران ایرانی از آی پی کشور های اروپایی استفاده می کنند، به دامنه هایی منتقل می شوند که کابران ایرانی را قبول نمی کنند. پس در نتیجه برای این که این مشکل برطرف شود بهتر است تا از دامنه هایی استفاده کنیم که مخصوص کاربران ایرانی است.

ورود به بروکر hycm چگونه است؟

ورود به بروکر hycm چگونه است؟

حال در ادامه بهتر است تا راجب این موضوع صحبت کرده و بدانیم که چگونه می توان به این بروکر وارد شد که در ادامه می توان گفت برای ورود به این بروکر بهتر است تا از دامنه هایی استفاده کنید که مخصوص کاربران ایرانی بوده تا مشکلی برایتان رخ ندهند که راجب این موضوع به صورت کامل در بالاتر تدریس شد که می توانید برای درک بیشتر آن را دوباره مطالعه کنید.

آموزش ثبت نام در بروکر hycm به صورت گام به گام

از آن جایی که پنل‌های کاربری بروکر hycm فارسی‌سازی شده و به زبان فارسی مراحل عنوان شده است، شرایط و نحوه ورود یا ثبت نام در این کارگزاری راحت و کمتر از ده دقیقه انجام خواهد شد. آموزش گام به گام ثبت نام در این بروکر شامل موارد زیر است که از جمله:

۱) ورود به وب سایت فارسی بروکر

۲) ورود به بخش ثبت نام و ارائه مشخصات اولیه

۳) در مرحله بعد ثبت شماره، ایمیل و سایر موارد درخواستی

۴) تعیین کشور مبدا یعنی ایران و سپس آدرس محل زندگی و تاریخ تولد قید شود

۵) بازخوانی و تایید اطلاعات وارد شده برای رفتن به مرحله بعد

۶) انجام احراز هویت کاربران

۷) بارگزاری و آپلود مدارک کاربران در سایت

۸) تایید قرارداد و موافقت با آن

۹) موفقیت در انجام ثبت نام در بروکر hycm

راهنمای احراز هویت در بروکر hycm

برای این کار نیز باید بر روی گزینه مشخصات خود را وارد کنید کلیک کرده و احراز هویت خودتان را در این بروکر انجام دهید و دلیل این کار نیز مقابله با پولشویی است. حال در ادامه شما باید یک مدرک برای احراز آدرس و یک مدرک نیز برای احراز هویت ارسال کنید.

در ادامه وارد صفحه ای خواهید شد و در ادامه در تب نمایه مالی مقدار تقریبی درآمد سالانه خود را به دلار وارد کنید. حال در ادامه باید به تب بارگذاری اسناد بروید و در ادامه از قسمت تایید هویت یک مدرک را بارگذاری کنید.

شما قادر هستید تا یکی از مدارک نام برده شده در زیر را آپلود کنید و حتی قادر هستید تا یکی از تصاویر را توسط تلفن خودتان عکس برداری کنید و در ادامه فایل آن را بارگذاری نمایید و لازم به ذکر است که بدانید چهار طرف عکس باید معلوم باشد. این مدارک عبارتند از:

 • تصویر پاسپورت
 • تصویر کارت ملی
 • تصویر گواهی نامه رانندگی

حال بعد از این که مدارک هویتی را وارد کردید حال باید در ادامه مدارک تایید آدرس را بارگذاری کنید. حال برای تایید آدرس می توانید یکی از مدارک زیر را آپلود کنید که عبارتند از:

 • صورت حساب بانکی که در آن صورت حساب آدرس شما مشخص گردیده باشد.
 • هر قبضی که مربوط به کاربر بوده و آدرس محل سکونت بر روی آن درج شده باشد.
 • سند ماشین و یا خودرو که آدرس محل سکونت شما بر رو آن درج شده باشد.
 • بیمه نامه کاربر که آدرس محل سکونت کاربر بر روی آن درج شده باشد.

در ادامه مراحل احراز هویت شما به اتمام رسیده است و حال باید منتظر باشید تا تایید شده و ایمیل تایید آن برایتان ارسال شود و بعد از این کار خواهید توانست تا معاملات خودتان را در این بروکر انجام دهید. در ادامه بعد از تایید شدن حساب باید مبلغ مدنظر تان را به بروکر hycm واریز کنید و بعد از این کار به صورت خودکار اطلاعات حساب شما برای شما ارسال می شود و سپس قادر هستید تا توسط این اطلاعات وارد متاریدر شده و معاملات خودتان را آغاز کنید.

نگاهی بر انواع حساب در hycm

نگاهی بر انواع حساب در hycm

به طور کلی ۳ نوع حساب معاملاتی در زمان ورود به بروکر hycm وجود دارد. هر کدام از حساب‌های پشتیبانی شده توسط کارگزاری دارای اطلاعات مجزا و مشخصات منحصر به فردی است. این حساب‌ها برای هر کدام از معامله گران قابل انتخاب است که طبق سلایق یا اهداف معاملاتی این فرایند انتخاب حساب انجام خواهد شد. بنابراین انواع حساب این بروکر عبارتند از:

 • حساب Raw
 • حساب Classic
 • حساب Fixed

در این کارگزاری یک حساب در متاترید ۵ نیز با عنوان PAMM وجود دارد که امکان سرمایه گذارای به کاربران را بدون انجام معاملات مستقل خواهد داد.

1) مشخصات حساب Fixed

این حساب به حداقل دپازیت یا سپرده ۲۰ دلاری نیاز داشته و یکی از حساب‌های بدون کمیسیون یا کارمزد در بروکر hycm است. میزان اسپرد ثابت جفت ارزها یا اختلاف قیمت خرید و فروش در این حساب از ۱.۵ پیپ آغاز شده و سطح استاپ اوت یا سطح توقف معاملاتی آن نیز ۲۰ درصد است. میزان اهرم یا لوریج معاملاتی این حساب نیز حدود ۱:۵۰۰ برای کاربران و سرمایه گذاران مختلف است.

2) مشخصات حساب Classic

حساب Classic نیز با حداقل سپرده یا سرمایه اولیه ۲۰ دلار شروع شده و لوریج آن نیز ۱:۵۰۰ است. این حساب دارای اسپرد شناور ۱.۲ پیپ با میزان استاپ اوت ۲۰ درصد است. این حساب نیز بدون کمیسیون یا کارمزد بوده از امکان استفاده از ربات در آن مانند حساب فیکس وجود ندارد.

3) مشخصات حساب Raw

حداقل دپازیت در این حساب مانند دو حساب قبل ۲۰ دلار و لوریج و اسپرد شناور آن نیز به ترتیب ۱:۵۰۰ و ۰.۱ پیپ است. همچنین این حساب دارای سطح توقفی یا استاپ اوت معاملاتی ۲۰ درصد به همراه امکان استفاده از ربات است. از طرفی این حساب برخلاف دو حساب

عملکرد پشتیبانی این بروکر چگونه است؟

در ادامه بهتر است تا در مورد این موضوع صحبت کرده و عملکرد پشتیبانی این بروکر را بررسی کنیم زیرا پشتیبانی یک بروکر از اهمیت بالایی برخوردار بوده و از مهم ترین فاکتور های انتخاب یک بروکر به شمار می آید. در مورد پشتیبانی بروکر hycm می توان گفت که دارای زبان فارسی بوده و در قالب چت آنلاين بر روی وب سایت این بروکر و حتی در قالب ربات نیز می توانید از آن بهره مند شوید ولی در حالت کلی می توان گفت که دارای سرعت پاسخگویی نبوده و ممکن است اندکی زمان ببرد تا به شما پاسخ داده شود. در نتیجه بهتر است تا اندکی صبر کنید تا پاسخ را دریافت کنید و اگر می خواهید تا پاسخ را سریع تر دریافت کنید بهتر است تا تماس تلفنی با پشتیبانی برقرار کنید.

نحوه شارژ و برداشت حساب در بروکر hycm

در ادامه بد نیست تا نگاهی داشته باشیم بر روش های خرید و فروش در حساب بروکر hycm و آنان را برایتان به صورت کامل شرح دهیم که در همین راستا می توان گفت در این بروکر تا حدودی روش های شارژ و برداشت متداول در ایران پشتیبانی می شود که این روش های عبارتند از:

 • شارژ ریالی از طریق IrPay.Pro
 • وبمانی
 • پرفکتمانی
 • رمز ارزها (بیتکوین، لایت کوین، اتریوم، تتر و …)
 • اسکریل ویزا کارت و مستر کارت
میزان کمیسیون و اسپرد بروکر hycm

میزان کمیسیون و اسپرد بروکر hycm

بروکر hycm با توجه به نوع حساب اقدام به دریافت سطح مشخصی از کمیسیون یا میزان شناور یا ثابتی از اسپرد خواهد کرد. به طور کلی اسپرد در هر سه حساب مطرح شده حدود ۰.۱ تا ۱.۵ پیپ بوده و بسیاری از افراد اسپرد کمترین را در این کارگزاری به دلیل مزیت رقابتی آن بیشتر ترجیح خواهند داد.

همچنین میزان کمیسیون دریافتی نیز برای دو حساب ثابت و کلاسیک این بروکر صفر بوده اما برای حساب Raw به ازای هر لات حدود ۴ دلار خواهد بود. انتخاب و افتتاح یک حساب در فارکس و این بروکر محبوب، در واقع هزینه‌های متغیر کاربران را منجر می‌شوند.

پلتفرم‌های معاملاتی برای ورود به بروکر hycm

پلتفرم‌های متاتریدر محبوب ۴ و ۵ به صورت فوق لایسنس در اختیار کاربران این بروکر در کنار دو پلتفرم دیگر قرار دارد. در تمامی این پلتفرم‌ها نسخه دمو یا آزمایشی حساب نیز جهت آشنایی با مارکت و فضاهای کلی معاملاتی وجود دارد. از طرفی برخی از پلتفرم‌های گوشی و یا ویندوز با راحتی کاربران برای معاملات همراه هستند. از جمله مشهورترین و اصلی‌ترین پلتفرم‌ها و ابزارهای معاملاتی بروکر trader عبارتند از:

 • پلتفرم MT5
 • پلتفرم MT4
 • پلتفرم Webtrader
 • پلتفرم تلفن همراه Hycm trader

مراحل برداشت وجه از بروکر trader

با توجه به روش برداشت و واریز، مراحل کلی برای برداشت وجه یا پول از حساب کاربری در این کارگزاری شامل ترتیب اقدامات زیر است، که از جمله:

 • ورود به پنل شخصی کاربر و انتخاب Personal Area
 • انتخاب گزینه Funds Management یا مدیریت وجوه
 • ورود به بخش Withdrawal یا برداشت
 • انتخاب حسابی که قصد برداشت از آن وجود دارد
 • وارد کردن مبلغ مورد نظر برای برداشت از حساب
 • در نهایت انتخاب گزینه Submit و تایید برداشت

انجام تنظیمات حساب در بروکر hycm

در حسابی که افتتاح شده یک حساب واقعی در صفحه خاص افراد ایجاد شده که امکان انجام تغییراتی در تنظیمات آن وجود دارد. تغییر نوع حساب و نوع ارز، بالانس حساب یا لوریج آن چند مورد از این تنظیمات جزئی بعد از ایجاد حساب در بروکر hycm است.

علاوه بر این با کلیک روی نوع حساب، امکان تغییر تنظیمات حساب کاربران از جمله کاهش لوریج حساب، نوع ارز دلخواه و یا نوع پلتفرم معاملاتی یا دیگر موارد حساب قابل تنظیم و مدیریت مجدد است. پس از این تنظیمات با انتخاب نهایی گزینه (ادامه) تمامی این تغییرات اعمال خواهد شد.

حساب آزمایشی بروکر hycm

حساب آزمایشی بروکر hycm

حساب دمو یا آزمایشی روشی است که با آن توانایی به چالش کشیدن استراتژی معاملاتی خود را در دنیای فارکس خواهیم داشت. این حساب در کارگزاری hycm برای افراد مبتدی و نا آشنا به تحلیل و تکنیک‌های خاص معاملاتی، یک آموزش مفید و کاربردی با پول واقعی و فرضی است. برای داشتن حساب دمو در این بروکر بهتر است که مراحل زیر انجام شود که عبارتند از:

 • مراجعه به صفحه شخصی و در وسط صفحه انتخاب گزینه حساب جاری
 • در حساب جاری کلیک روی افتتاح حساب دمو
 • تعیین انتخاب نوع پلتفرم متاتریدر ۴ یا ۵ و غیره
 • تعیین نوع حساب که آزمایشی بوده
 • تعیین اهرم یا لوریج مالی
 • تعیین ارز پایه یعنی، دلار، ین، یورو و غیره
 • کلیک روی گزینه ارسال

سطح لوریج در بروکر hycm

لوریج یا اهرم به میزان ۱:۵۰۰ در همه انواع حساب تعیین شده است. با این وجود سرمایه گذار بر حسب سرمایه و استراتژی معاملاتی خود امکان استفاده از سطح لوریج پایین را نیز دارد. برای تغییر اهرم مالی حساب در معاملات از بخش تنظیمات امکان ایجاد تغییر وجود دارد. بر این اساس لوریج توانایی تغییر و تعیین سود یا زیان کلی معاملات مختلف را دارد.

دفاتر رسمی بروکر hycm در کجاست؟

به طور کلی دفاتر کمی از فارکس دارای مرکز فیزیکی در کشورها هستند اما بروکر hycm دارای ۵ دفتر فیزیکی در کشورهایی مانند انگلستان، دوبی، کویت، هنگ کنگ و قبرس است. البته مرکز اصلی این کارگزاری واقع در شهر لندن کشور انگلستان است اما امکان بازدید افراد نیز از هر کدام از این دفاتر به راحتی وجود دارد. این بروکر بسیار حرفه‌ای عمل کرده و انجام معاملات با نظارت شبانه روزی این دفاتر انجام خواهد شد. این کارگزاری همچنین جزء کارگزاری‌های محدودی است که به کشور افغانستان، ایران، عراق و دیگر کشورها خدمات معاملاتی خود را ارائه داده است.

میزان بونس و پاداش در بروکر hycm

بونس یا پاداش واریزی نیز از سوی این کارگزاری جهت تشویق به سرمایه‌گذاری در فارکس و بازار رمز ارزها یا ارزهای دیجیتالی یا هر شاخص و سهام ایجاد شده است. این مقدار بونس یا پاداش به طور کلی دقیق و ثابت نیست اما حدود ۱۰ درصد به ازاری واریزی اولیه یا طرح خوش آمد گویی کاربر در ابتدا بونس یا پاداش ورود وجود دارد. همچنین ۱۰۰ دلار نیز برای شروع فعالیت در طرح تلفن همراه و استفاده از پلتفرم گوشی همراه این کارگزاری یا نوع‌ های‌تریدر وجود دارد.

برای افرادی که به میزان بیشتری سپرده یا انتقال سرمایه انجام دهند این میزان بونس ممکن است متغیر باشد. بنابراین از طریق نوع ورود و یا حدود سرمایه اولیه نیز امکان دریافت بونس از بروکر hycm وجود دارد.

تعداد ابزارهای معاملاتی در بروکر hycm

تعداد ابزارهای معاملاتی در بروکر hycm

پیش از این به وجود ۳۰۰ نماد در این کارگزاری اشاره شد اما جفت ارزهای انتخابی و مورد قبول این کارگزاری نیز باعث گسترش دامنه انتخاب برای یک سرمایه‌گذاری سودآور شده است. با وجود انواع سهام، شاخص، ارز، به طور کلی حدود ۶۰ نوع ارزهای دیجیتالی، بیش از ۱۰۰ سهام شرکت، بیش از ۲۰ نماد کالای تجاری و ۱۵ شاخص نیز در این کارگزاری برای خرید و فروش ارائه شده است. از طرفی انواع ارزهای کشورها نیز به تعداد متنوع به خصوص ارز محبوب دلار در بروکر معامله خواهد شد. بنابراین تعداد ابزارهای معاملاتی در هر پلتفرم به قدری متنوع است که همه افراد با انتخاب بهترین مورد امکان کسب سود مناسب در طول زمان را خواهند داشت.

آیا سوآپ فری در بروکر hycm وجود دارد؟

سوآپ فری یا معافیت از سود شبانه در حساب اسلامی برخی بروکرها مانند کارگزاری hycm وجود دارد. بر این اساس اگر چه این ویژگی در همه انواع حساب فیکس، کلاسیک و یا خام وجود دارد اما تا ساعت یک شب هیچ بهره یا سود اضافی برای حساب ایجاد نخواهد شد اما از این تایم به بعد این امر به بروکر برای افراد اضافه خواهد شد. در حساب اسلامی معمولا به سوآپ فری توجه زیادی شده و کاربران از این طرح تبعیت خواهند کرد.

نتیجه گیری

بروکرهای قدیمی فارکس با اعتماد بیشتری برای کاربران و تمامی معامله گران خرد و کلان همراه هستند. بروکر hycm یکی از این کارگزاری‌های خوب و با سابقه فارکس با دفتر مرکزی در لندن است. این بروکر به ایرانیان نیز خدمات خود را ارائه داده و ایرانیان برای ثبت نام باید با دامنه و آی پی کشور خود وارد شوند تا توسط وب سایت و سیستم این کارگزاری با درخواست آن‌ها موافقت گردد.

از طرفی این بروکر دارای رگوله معین، سه نوع حساب اصلی و یک حساب آزمایشی در همه پلتفرم‌های معاملاتی است. بنابراین فعالیت از طریق این کارگزاری با داشتن سواد و درک کافی از بازارها امکان ایجاد سود بیشتر را برای سرمایه گذاران در هر نوع ارز دلخواه خواهد داشت. در این مقاله نیز به طور مفصل نحوه و ورود به بروکر hycm برای انواع معامله گران مطرح گردید.

در انتهای مقاله راجب این بروکر اطلاعات مفیدی را آموختید و حال نیت بر این است تا شما را با صرافی های ارز دیجیتال آشنا کنیم تا در مورد تمام صرافی خارجی اطلاعات کاملی داشته باشید که توسط لینک های موجود می توانید مقالات مربوطه را مطالعه کنید.

سوالات متداول

کاربران ایرانی چگونه باید به‌این بروکر وارد شوند؟

کاربران ایرانی برای ورود به این بروکر باید از دامنه هایی استفاده کنند که مخصوص کاربران ایرانی است.

این بروکر در خود چند نوع حساب دارد؟

بروکر hycm دارای سه نوع حساب در خود است.

عملکرد پشتیبانی این صرافی چگونه است؟

می توان گفت که در پاسخگویی اندکی ضعیف عمل می کند و اگر عجله دارید می توانید از پشتیبانی تلفنی استفاده کنید.

مشکل بروکر hycm چیست؟

مشکل این بروکر این است که توسط ایران فیلتر شده است.

5/5 - (1 امتیاز)

Behrouz

سلام! من یک نویسنده و تحلیل‌گر بازار ارز دیجیتال و فارکس در تیم صرافی هلپ هستم، و خوشحالم که به عنوان یکی از اعضای این تیم فعالیت می کنم. من تا به حال بیش از 6 سال تجربه در دنیای پیچیده و جذاب ارزهای دیجیتال و بازار فارکس را به دست آورده‌ام. امیدوارم از مطالبی که در اینجا برایتان میگذارم استفاده لازم را ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا