لیست بهترین صرافی های ارز دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال چیست؟ در این مقاله قصد بر این است تا به صورت تخصصی راجب صرافی های ارز دیجیتال صحبت کنیم و آنان را همراه با جزئیات کامل و حتی انواع آنان به شما معرفی کنیم. پس در ادامه همراه sarafihelp باشید تا با بهترین ها آشنا شده و پا به دنیای صرافی های ارز دیجیتال بگذارید.

صرافی ارز دیجیتال چیست؟

صرافی ارز دیجیتال چیست؟

خب در ابتدا بهتر است تا اکسچنج ارز را به شما معرفی کرده و با آن آشنا گردید. صرافی ارز دیجیتال محیطی است که کاربران دنیای ارزهای دیجیتال می توانند در آنان به معامله ارزهای دیجیتال خود پرداخته و حتی آنان را به پول ملی کشور خودشان تبدیل بکنند.

در مورد صرافی های ارزهای دیجیتال می توان گفت که هم می توانند به حالت نرم افزار بوده و هم این که می توانند در قالب یک وب سایت به فعالیت خود بپردازند. شما در درجه اول برای فعالیت در صرافی های ارز دیجیتال باید در آنان ثبت نام کرده تا قادر باشید در آنان ارز دیجیتال خریده و یا ارز دیجیتال خودتان را بفروشید و جالب است بدانید که این کارها را توسط پول ملی کشور خوتان نیز می توانید انجام دهید.

شما کاربران به جهت ثبت نام در صرافی ارز دیجیتال و یا انجام معاملات خود نیازی نیست تا به صورت حضوری و فیزیکی اقدام کنید و تنها کافیست به سایت صرافی ارز دیجیتال مورد نظر مراجعه کرده و کار خودتان را انجام دهید.

معرفی انواع صرافی های ارز دیجیتال

در ادامه بحث بهتر است تا با انواع صرافی های ارز دیجیتال آشنا شوید و دیدگاه کاملی نسبت به آنان پیدا کنید. در همین راستا باید گفت که صرافی ارز دیجیتال دارای دو نوع بوده که عبارتند از:

  • صرافی ارز دیجیتال متمرکز
  • صرافی ارز دیجیتال غیرمتمرکز

در رابطه با انواع اکسچنج های ارز به صورت کامل صحبت خواهد شد.

صرافی متمرکز ارز دیجیتال

صرافی متمرکز ارز دیجیتال

در مورد این صرافی می توان گفت که توسط یک نهاد یا سازمان اداره شده و حتی دارایی های موجود در آن نیز در دستان چند شخص یا نهاد و سازمان است که از نام آن یعنی متمرکز بودن پيداست. صرافی های مطرحی در دسته صرافی های متمرکز قرار داشته و حتی طبق آمار چیزی در حدود ۹۰ از حجم معاملات در این نوع از صرافی ها انجام می شود.

دارایی های افراد در کیف پول های صرافی ارز دیجیتال متمرکز نگهداری شده و می توان گفت که یکی از عیب های این جور صرافی ها همین متمرکز بودن آنان است زیرا ارزهای دیجیتال ماهیتی غیرمتمرکز دارند و همچنین تحریم بودن کاربران ایرانی نیز در این مسئله تاثیر گذار است زیرا ممکن است حسای هایشان توسط اکسچنج های ارز متمرکز مسدود شود.

صرافی غیرمتمرکز ارز دیجیتال

اوضاع در مورد این جور صرافی ها اندکی متفاوت است و از محبوبیت بیشتری برخور دارد هستند. صرافی های غیرمتمرکز ارز دیجیتال از صرافی های نوین به شمار آمده و در آینده ای نزدیک بازار را در دستان خودشان خواهند داشت.

تفاوت این صرافی با صرافی قبلی در نحوه مدیریت و کنترل دارایی ها است و در صرافی های غیرمتمرکز، اداره کنندگان صرافی هیچ کنترل بر دارایی کاربران ندارند. در این جور صرافی ها انجام معاملات توسط قراردادهای هوشمند و بلاک چین و …انجام می شود.

معاملات نیز به صورت مستقیم از کیف پول هر کاربر انجام خواهد شد. کیف پول به صرافی متصل شده و از داخل کیف پول ارز به یک قرارداد هوشمند ارسال شده‌ تا معامله انجام شود و توسط همان قرارداد نیز ارز دیجیتال جدید دریافت شود. با این که ماهیت ارزهای دیجیتال با صرافی های غیرمتمرکز یکی است ولی هنوز جای کار دارد تا جایگزین صرافی های ارز دیجیتال متمرکز شود.

تفاوت صرافی متمرکز و غیرمتمرکز در چیست؟

تفاوت صرافی متمرکز و غیرمتمرکز در چیست؟

حال ممکن است که این سوال برایتان مطرح شود که تفاوت این دو در چیست؟ با خواندن مطالب بالا حتما دیدگاهی نسبت به این مسئله پیدا کرده اید و برایتان این سوال پیش آمده است که تفاوت این دو در چیست که حتما جوابی نیز برای این سوال پیدا کرده اید که با یک نگاه کوتاه می توان گفت که مهم ترین تفاوت این دو در این است که در صرافی متمرکز مدیریت و کنترل دارایی های دیجیتال در اختیار صرافی است ولی در صرافی غیرمتمرکز کنترل و مدیریت دارایی دیجیتال کاملا در اختیار خود کاربر است که در ادامه می توان با تفاوت هایی مانند زیر اشاره کرد که عبارتند از:

  • وضعیت حق مالکیت
  • نقدینگی
  • امنیت
  • کارمزد
  • قانون گذاری

صرافی متمرکز بهتره یا غیرمتمرکز؟

خب در ادامه ممکن است این سوال برایتان مطرح شود که صرافی متمرکز بهتر است یا صرافی غیرمتمرکز؟ در این رابطه می توان گفت که هر کدام دارای ویژگی ها و خصوصیات خاص خود را داشته و یک شخص بابد ببیند که نیاز های شخصی او چیست و برایش بهتر است تا از کدام استفاده کند! و حتی در کشور هایی مانند ایران که تحریم هستند این مسئله اهمیت بیشتری پیدا می کند و باید دقیق تر بدین مسئله نگاه کرد.

اما در مورد اکسچنج های ارز غیرمتمرکز ابهاماتی مانند قابل ردیابی نبودن و عدم قانون نیز مطرح است که باید جوابش را تنها در نیاز شخصی یافت.

لیست صرافی های ارز دیجیتال متمرکز

لیست صرافی های ارز دیجیتال متمرکز

حال زمان آن است تا لیستی از صرافی های ارز دیجیتال متمرکز را برایتان شرح داده تا به صورت جامع با بهترین آنان آشنا گردید. نگاهی کوتاه خواهیم داشت بر این صرافی ها تا دیدگاهی کلی نسبت به آنان پیدا کنید. بهترین صرافی های ارز دیجیتال متمرکز عبارتند از:

صرافی متمرکز بیترکس

این صرافی از بهترین های این حوزه بوده و امنیت آن به دلیل تایید هویت دو مرحله ای از شهرت بالایی برخوردار است و حجم بالایی از معاملات را در خود جای داده است. در این صرافی می توانید بیش از ۱۹۰ ارز دیجیتال را معامله کنید و نکته مهم این است که این صرافی حساب تعداد زیادی از ایرانیان را در سال های اخیر مسدود کرده است.

صرافی ارز دیجیتال بیتفینکس

این صرافی در دسته قدیمی ترین صرافی های ارز دیجیتال قرار داشته و از مهم ترین ویژگی های آن می توان به این اشاره کرد که از مهم ترین و مشهور ترین ارزهای دیجیتال پشتیبانی می کند. از بین این ارزهای دیجیتال می توان به بیت کوین و اتریوم و ریپل و … اشاره کرد.

صرافی متمرکز پولینکس

صرافی متمرکز پولینکس

این صرافی نیز در دسته امن ترین و محبوب ترین صرافی های متمرکز قرار داشته و از مهم ترین ویژگی های آن می توان به این اشاره کرد که کارمزد شارژ و برداشت در آن صفر است و هزینه ای ندارد. نکته مهم این است که این صرافی ایرانیان را تحریم کرده است و نمی توانید در آن ثبت نام کنید.

صرافی غیرمتمرکز ارز دیجیتال بایننس

از دیگر صرافی های مطرح و محبوب می توان به این صرافی اشاره کرد که شناخته شده است و دارای حجم بالایی از معاملات و مبادلات در خود بوده ولی نکته مهم این است که این صرافی ارز دیجیتال کاربران ایرانی را تحریم کرده است و نمی توانند با ip ایران از آن استفاده کنند.

صرافی ارز دیجیتال متمرکز کراکن

کراکن نیز در این زمینه دارای شهرتی فراوان بوده و از صرافی های متمرکز به شمار می آید. اگر می خواهید در یک صرافی ارز دیجیتال خود معاملات خودتان را انجام دهید این گزینه بهترین انتخاب برای شما به عنوان یک صرافی متمرکز است.

لیست صرافی های ارز دیجیتال غیرمتمرکز

لیست صرافی های ارز دیجیتال غیرمتمرکز

در ادامه بد نیست تا نگاهی داشته باشیم بر بهترین صرافی های ارز دیجیتال متمرکز که دارای شهرت خاص خود بوده و طرفداران ویژه خود را دارند. برترین صرافی های متمرکز ارز دیجیتال عبارتند از:

صرافی ارز دیجیتال غیرمتمرکز بایننس

این صرافی را حتما می شناسید زیرا بهترین صرافی ارز دیجیتال جهان است و حجم زیادی از معاملات را در خود جای داده است. این صرافی هم به صورت متمرکز و غیرمتمرکز کار کرده و از تعداد بالایی از ارزهای دیجیتال مطرح دنیا پشتیبانی می کند.

اکسچنج غیرمتمرکز dex.top

توسعه دهنده این صرافی ارز دیجیتال کمپانی بیت مین بوده و همان طور که می دانید شرکت بیت مین سازنده ماینر های ارز دیجیتال است. در این صرافی برای نگهداری داده ها از قراردادهای هوشمند استفاده می شود.

اکسچنج غیرمتمرکز  bisq

اکسچنج غیرمتمرکز bisq

این صرافی یکی از نخستین صرافی های ارز دیجیتال بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال بوده و در حقیقت یک برنامه متن باز است. در این صرافی بدون نیاز به ثبت نام و یا تایید سازمانی می توانید خرید و فروش ارزهای دیجیتال را انجام دهید.

صرافی غیرمتمرکز در تراست ولت

همان طور که می دانید این مورد یک کیف پول معتبر ارز دیجیتال بوده و حال این امکان را فراهم کرده است تا به روش غیرمتمرکز بتوان در آن مبادلات ارز دیجیتال را انجام داد. در قسمت صرافی این کیف پول می توانید به صورت مستقیم به بایننس متصل شده و معاملات خود را انجام دهید.

صرافی غیرمتمرکز ارز دیجیتال پنکیک سواپ

این مورد نیز از بهترین اکسچنج های ارز غیرمتمرکز بوده و دارای رابط کاربری زیبایی است. همان طور که اشاره شد این صرافی غیرمتمرکز بوده و کاربران به راحتی می توانند از آن استفاده کنند و معاملات خودشان را انجام دهند.

سوالات متداول

سوالات متداول

بهترین صرافی های ارز دیجیتال کدامند؟

در طول مقاله به بهترین صرافی های ارز دیجیتال اشاره شد.

تفاوت اکسچنج های ارز متمرکز و غیرمتمرکز در چیست؟

تفاوت آنان در نحوه مدیریت و کنترل دارایی ها است.

صرافی ارز دیجیتال دارای کیف پول مخصوص به خود است؟

بله برخی کیف پول مخصوص به خود دارند.

دکمه بازگشت به بالا