آموزش صرافی

ورود به صرافی بیت هامب (bithumb) + راهنمای احراز هویت

بیت هامب چیست؟ در این مقاله قصد بر این داریم تا در مورد این صرافی خارجی صحبت کرده و در راستای صرافی های ارز دیجیتال تمام مطالب پیرامون آن را مورد بررسی قرار دهیم.

معرفی کامل صرافی بیت هامب

معرفی کامل صرافی بیت هامب

خب در ابتدا و برای تعریف این صرافی می توان گفت که یکی از مشهور ترین و معروف ترین صرافی های ارز دیجیتال بوده و در کره جنوبی داری شهرتی فراوان است و در ادامه می توان افزود که این صرافی امکانات بسیاری به کاربران داده است که در این بین می توان به پشتیبانی بسیار قدرتمند آن اشاره کرد که به صورت ۲۴ ساعت شبانه روز مشغول خدمات رسانی به کاربران ایرانی است.

همانطور که گفته شد این صرافی یک صرافی کره ای بوده و از زبان های مطرح و باب دنیا نیز پشتیبانی می‌کند و به نظر می آید که کاربران در نحوه کار با این صرافی مشکلی نخواهند داشت. شما نیز در هر جای دنیا که باشید می توانید با این صرافی به راحتی کار کنید زیرا با زبان های مختلف برای شما ارائه داده شده است. به‌طور کلی می توان گفت که این صرافی مبادلات ارزهای دیجیتال را برای کاربران ساده تر کرده است.

صرافی بیت هامب یک پلتفرم آماده را برای کاربران ارایه داده است تا که توسط این پلتفرم آسان بتوانند معاملات خودشان را انجام دهند و به طور کلی این پلتفرم یکی از بهترین گزینه ها برای کاربران تازه کار به شمار می آید که در ادامه می توان افزود این پلتفرم با توجه به حساب های کاربری حساب هایی را برای سرمایه گذاران نهادی ارائه داده است.

این موضوع نیز ضمانت کننده این است که نقدینگی کافی در بازار برای انجام معاملات در هر زمان وجود دارد و در ادامه می توان افزود که به حجم‌ معاملات این پلتفرم کمو می کند. حال در ادامه بهتر است تا نگاهی داشته باشیم بر تاریخچه این صرافی که می توان افزود این صرافی برای نخستین بار در سال ۲۰۱۴ به عنوان نخستین سرویس اطلاعات قیمت دارایی های بازار دیجیتال راه اندازی شد با نگاهی دقیق تر بر این موضوع می توان اشاره کرد که در سال ۲۰۱۴ نام این صرافی xcoin بود که رفته رفته در سال ۲۰۱۵ به نام bithumb تغییر نام داد.

می توان افزود که در سال ۲۰۱۶ این صرافی خدمات تلفن همراه خود را به جهت افزایش راحتی در دسترس پذیری راه اندازی نمود. در ادامه در سال ۲۰۱۷ وقتی که این صرافی به مرز ۱ تریلیون krw رسید به یکی از رهبران جهان در حجم معاملات روزانه تبدیل شد و در سال ۲۰۱۹ نیز این صرافی توانست به استاندارد مورد نیاز بریتانیا دست پیدا کند و در نهایت در سال ۲۰۲۰ این صرافی به جهت تحقیقات بیشتر در زمینه تکنولوژی بلاکچین با دانشگاه کره همکاری کرد.

مهم ترین مزایای صرافی bithumb

مهم ترین مزایای صرافی bithumb

حال بهتر است تا نگاهی داشته باشیم بر این بحث و مطالب پیرامون مزیت های این صرافی را برای شما شرح دهیم که در همین راستا می توان گفت مزیت های صرافی بیت هامب شامل موارد زیر می شوند که عبارتند از:

 • حجم بسیار زیاد معاملات: در این باب می توان گفت که این صرافی دارای حجم بالایی از معاملات است و جالب است که بدانید این صرافی به‌گونه‌ای شیوه معاملات خود را سازماندهی کرده است که هیچ نیرو خاصی قادر نیست تا به صورت ناعادلانه قیمت های بازار را دست خوش تغییر کند.
 • استخرهای نقدینگی بزرگ: دسترسی داشتن به استخر های عظیم نقدینگی موجب می شود تا بدین وسیله کاربران صرافی بیت هامب معاملات خود را با قیمت هایی که ترجیح می دهند، تکمیل فرمایند.
 • امنیت بالا: این صرافی یکی از ایمن ترین صرافی های موجود بوده و امنیت خوبی را برای کاربران خود فراهم کرده است و جالب است که بدانید این صرافی از سیستم مدیریت امنیت اطلاعات برای راه حال های امنیتی خود بهره گرفته است.
 • خدمات مشتریان: در نهایت در این باب می توان گفت که این صرافی دارای یک سیستم خدمات رسانی تخصصی و سریع برای مشتریان خود بوده که مشکلات مشتریان خود را به سرعت و در هر زمان حل می کند.

شناخته شده ترین معایب صرافی bithumb

در تیتر قبل با مزایای این صرافی آشنا شدید و حال در ادامه بد نیست تا نگاهی داشته باشیم بر معایب صرافی بیت هامب تا با شناختی تخصصی تر فعالیت خود را در آن آغاز کنیم. معایب این صرافی عبارتند از:

 • هدف های این صرافی به گونه ای تنظیم شده است که بیشتر برطرف ساز نیاز های کاربران کره باشد.
 • برداشت دارایی ها به صورت فیات تنها برای کاربران کره ای امکان پذیر است.
 • این صرافی نسبت به سایر صرافی ها از ارزهای کمتری پشتیبانی می کند.
 • متاسفانه در سال ۲۰۱۷ هکر ها و نفوذگر ها به اطلاعات ۳۱ هزار کاربر صرافی bithumb دست پیدا کرده بودند.

ارزهای پشتیبانی شده در این صرافی کدامند؟

حال در ادامه این سوال مطرح می شود که این صرافی از کدام ارزها پشتیبانی کرده است که در این بین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بیت کوین Bitcoin
 • اتریوم Ethereum
 • بیت کوین کش Bitcoin Cash
 • ایاس EOS
 • لایت کوین Litecoin
 • استلار Stellar
 • بیت کوین ساتوشی ویژن BitcoinSV
 • کاردانو Cardano
 • ترون Tron
 • اتریوم کلاسیک Ethereum Classic
 • بیت تورنت BitTorrent
 • دش Dash
 • مونرو Monero
 • زی کش Zcash
 • و …
کارمزد صرافی بیت هامب چقدر است؟

کارمزد صرافی بیت هامب چقدر است؟

در ادامه بدیم موضوع خواهیم پرداخت تا بدانیم که کارمزد صرافی bithumb چقدر است که در همین راستا می توان افزود کارمزد در این صرافی به این بستگی دارد که چه کوینی را می خواهید بردارید زیرا مقدار کارمزد به نوع کوین بستگی دارد که در ادامه می توان افزود که برای داشتن اطلاعات دقیق تر در این مورد باید وب سایت رسمی صرافی بیت هامب را حتما بررسی کنید زیرا تغییرات قیمتی ممکن است رخ دهد. در ادامه می توان گفت که مقدار کارمزد ها در این صرافی نسبت سایر صرافی ها اندکی کمتر بوده و کارمزد اصلی این پلتفرم ۰/۱۵٪ از کل مبلغ خرید و فروش است.

امنیت این صرافی چقدر است؟

در ادامه می رسیم به بحث امنیت که در ادامه می توان افزود این صرافی دارای امنیت بالایی است و کاربران این صرافی با خیالی راحت می توانند در این صرافی به فعالیت پرداخته و سرمایه خود را در آن قرار دهند. اما در حالت عادی برخی مشکلات امنیتی ممکن است رخ دهد که قابل چشم پوشی است زیرا این صرافی ها همیشه مورد حمله و نفوذ قرار می گیرند.

یکی از لایه های امنیتی این صرافی همام راحت هویت آن است که برای تاییدیه شما چند مرحله احراز هویت تدارک دیده است و شما با انجام این مراحل و بعد از تکمیل کردن آن ثبت نام خودتان را نهایی کرده و همچنین می توانید از تمام امکانات این صرافی نهایت بهره را ببرید. در ادامه لازم به ذکر است که بدانید در هنگام ثبت نام در این وب سایت باید یک پسورد سخت و بسیار قدرتمند برای خودتان انتخاب کنید زیرا امنیت شما بسیار به پسورد شما نیز بستگی دارد.

راهنمای ثبت نام در صرافی بیت هامب

در ادامه آموزش صرافی بیت هامب باید در مورد ثبت نام آن سخن گفته تا اگر می خواهید برای آن اقدام کنید اطلاعات کامل داشته باشید که در قدم اول باید به وب سایت رسمی صرافی بیت هامب وارد شده و سپس ابتدا زبان این صرافی را به زبان انگلیسی تعییر داده و یا اینکه توسط مترجم این وب سایت را به زبان فارسی ترجمه کنید.

در ادامه بعد از این که زبان سایت را انتخاب کردید بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید تا به صفحه ثبت نام وارد شوید. در ادامه بعد از این که به صفحه ثبت نام وارد شدید باید اطلاعات خودتان را به صورت کامل وارد کنید که این اطلاعات شامل مواردی مانند ایمیل، کشور، شماره تماس، پسورد و … می شود که در ادامه باید قوانین این صرافی را قبول کرده و در ادامه بعد از اینکه وارد کردن اطلاعات کامل شد بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

اما در ادامه یک نکته مهم وجود دارد و آن نیز این است که این صرافی ایران را تحریم کرده است و اگر می خواهید تا در این صرافی حساب باز کنید باید از فیلترشکن استفاده کنید و لازم به ذکر است که‌ بدانید ip شما باید همیشه ثابت باشد تا هویت ایرانی شما لو نرود.

در ادامه لازم به ذکر است که در زمان ثبت نام باید از یک شماره به جز شماره ایرانی استفاده کنید و جالب است که بدانید از شماره مجازی نیز نمی توانید برای این کار استفاده کنید زیرا این امکان برای این صرافی وجود ندارد. در ادامه لازم به ذکر است که بدانید اگر بخواهید در این صرافی خرید و فروش انجام دهید باید احراز هویت خود را به اتمام برسانید و به طور کلی برای بهره مندی از امکانات این سایت باید احراز هویت خود را به اتمام برسانید و مراحل آن را تا پایان انجام دهید.

نحوه احراز هویت در صرافی بیت هامب

نحوه احراز هویت در صرافی بیت هامب

حال در ادامه نگاهی خواهیم داشت بر این مسئله و احراز هویت در این صرافی را برای شما شرح خواهیم داد که در همین راستا می توان افزود این صرافی کاربران ایرانی را تحریم کرده است و پیشنهاد می شود تا از این صرافی استفاده نکنید ولی در صورت تمایل می توانید از یک فیلترشکن با ip ثابت استفاده کرده و در ادامه با آپلود مدارک تایید هویت شخصی و مدارک تایید محل سکونت احراز هویت خود را به صورت کامل انجام دهید.

آموزش خرید در صرافی بیت هامب

خب در ادامه‌ نگاهی خواهیم داشت بر این موضوع و آن را برای شما شرح خواهیم داد که در همین راستا می توان گفت برای خرید در صرافی بیت هامب باید وارد حساب کاربری خود شده و بر روی گزینه xchange کلیک کنید و سپس ارز دیجیتال مورد نظر خود را انتخاب کرده و در ادامه نوع خرید خود را در قسمت buy مشخص نمایید.

حال اگر نوع خرید شما limit باشد کاربران تعیین می کنند که هنگامی که ارز دیجیتال به قیمت مورد نظر رسید برای آنان خرید را انجام دهد. در ادامه در قسمت market نیز رمزارز ها در لحظه و مطابق قیمت بازار خریده خواهد شد. در ادامه بعد از این که فرایند خرید پایان یافت کاربران قادر هستند تا بر روی گزینه buy کلیک نمایند.

آموزش خرید در صرافی بیت هامب

آموزش فروش در این صرافی

حال در مورد فروش در صرافی bithumb سخن خواهیم گفت تا به صورت تخصصی با آن آشنا شوید که برای این کار باید مانند فرآیند خرید عمل کرده و در قدم اول وارد حساب کاربری خود شوید و در ادامه بر روی گزینه xchange کلیک کنید و در ادامه از پنل سمت چپ نوع رمزارز خودتان را انتخاب کرده و در ادامه به قسمت فروش رمزارز ها که در وسط صفحه قرار دارد بروید.

در ادامه مجدداً باید نوع عملیات خودتان را مشخص کنید و اگر گزینه limit را انتخاب کنید قادر هستید تا با برنامه فروش ارز دیجیتال خودتان را انجام دهید و اگر گزینه market را انتخاب کنید همین حالا این امکان را دارید تا ارز دیجیتال خودتان را به فروش برسانید. در ادامه بعد از این که مقادیر را پر کردید برای انجام دادن فرآیند فروش باید بر روی گزینه sell کلیک کنید و فروش خودتان را انجام دهید.

سوالات متداول‌

آیا صرافی بیت هامب ایران را تحریم کرده است؟

بله صرافی بیت هامب کاربران ایرانی را تحریم کرده است.

این صرافی دارای امنیت خوبی است؟

بله صرافی بیت هامب دارای امنیت بسیار بالایی است.

این صرافی در کدام کشور واقع شده است؟

صرافی بیت هامب در کشور کره واقع شده است.

آیا صرافی bithumb از بیت کوین پشتیبانی می کند؟

بله این صرافی از بیت کوین پشتیبانی می کند.

کارمزد صرافی بیت هامب چقدر است؟‌

کارمزد اصلی صرافی بیت هامب ۰/۱۵٪ از کل خرید و فروش است.

به این مقاله امتیاز دهید :

Behrouz

سلام! من یک نویسنده و تحلیل‌گر بازار ارز دیجیتال و فارکس در تیم صرافی هلپ هستم، و خوشحالم که به عنوان یکی از اعضای این تیم فعالیت می کنم. من تا به حال بیش از 6 سال تجربه در دنیای پیچیده و جذاب ارزهای دیجیتال و بازار فارکس را به دست آورده‌ام. امیدوارم از مطالبی که در اینجا برایتان میگذارم استفاده لازم را ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا