آموزش ورود به فارکس ✔️ حداقل میزان شارژ اولیه حساب برای ترید

ورود به فارکس چگونه است؟ در این مقاله همراه ما باشید تا به صورت کامل بدین بحث پرداخته و نحوه ورود به فارکس را برایتان بازگو کنیم زیرا مسئله ای مهم بوده و بهتر است تا در مورد آن اطلاعاتی کامل داشته باشیم. در صرافی هلپ تمام مباحث را به صورت کامل برای شما خواهیم گفت تا قدرت عظیم فعالیت در آن را داشته باشید.

در ابتدا بعد نیست تا نگاهی داشته باشیم بر بازار فارکس و راجب آن اندکی صحبت کنیم که در همین راستا می توان گفت این بازار، بازار مبادله ارزهای خارجی بوده و در دسته بازار های مالی قرار دارد و شما نیز اگر در دسته تریدر ها قرار دارید می توانید در این بازار به مبادلات ارزهای خارجی بپردازید و در نتیجه با یک استراتژی سرمایه گذاری مناسب سود خوبی را به جیب بزنید.

در ادامه باید گفت که برای ورود به فارکس باید در اولین قدم یک بروکر فارکس قابل اعتماد گزینش کرده و سپس توسط آن معاملات و مبادلات خودتان را انجام دهید. در ادامه همراه صرافی هلپ باشید تا با نحوه ورود به فارکس آشنا گردید.

مراحل ورود به فارکس برای مبتدیان

در سال‌های اخیر بازار فارکس به یکی از جذاب‌ترین بازارهای معاملاتی و روشی محبوب برای کسب سود تبدیل شده است و روز بر تعداد افرادی که قصد فعالیت در این بازار را دارند افزوده می‌شود. اما افرادی که مبتدی هستند و به تازگی قصد فعالیت در بروکر های فارکس را دارند، باید به صورت کامل با مراحل ورود به این پلتفرم آشنا شوند. در ادامه آموزش ورود به فارکس برای مبتدیان به صورت مرحله به مرحله بیان شده است. به کمک این آموزش، می‌توان بدون هیچ مشکلی وارد فارکس شد و فعالیت خود را آغاز نمود. این مراحل به شرح زیر هستند.

مرحله اول آموزش ورود به فارکس برای مبتدیان: انتخاب بروکر مناسب

اولین قدمی که برای آموزش ورود به فارکس برای مبتدیان باید انجام داد، انتخاب بروکر یا کارگزار مناسب و معتبر است. بروکر فارکس، واسطه بین تریدرها و بازار فارکس است و به افراد کمک می‌کنند که با حداقل سرمایه، فعالیت خود را در بازار فارکس آغاز کنند. در حال حاضر بروکرهای زیادی در حال فعالیت هستند که باید دقت نمود بروکر مناسب و معتبر انتخاب شود. به منظور انتخاب بروکر مناسب می‌توان به موارد زیر توجه داشت.

• برخورداری از رگوله معتبر

به سازمان‌های ناظر معتبر بر فارکس، رگولاتور گفته می‌شود که این سازمان‌ها، بروکرهای معتبر فارکس را رگوله می‌کنند، یعنی در واقع به آن‌ها مجوز فعالیت می‌دهند. بنابراین با انتخاب بروکرهای فارکس که دارای رگوله معتبر هستند، می‌توان اطمینان حاصل نمود که سرمایه‌ای که در بروکر مورد نظر گذاشته می‌شود، حفظ خواهد شد و خطری آن را تهدید نمی‌کند.

• داشتن سابقه کاری

اهمیت سابقه داشتن بروکر به این معنا نیست که بروکرهای تازه کار غیر معتبر هستند، بلکه نمی‌توان در مورد نحوه عملکرد و فعالیت آن‌ها قضاوت چندانی داشت. اما بروکرهایی که دارای سابقه هستند، بیشتر قابل اعتماد بوده و عملکرد بهتر و بدون مشکلی نیز خواهند داشت. بنابراین بهتر است که بروکری را انتخاب نمود که دارای سابقه کاری مناسب باشد.

• اسپرد کمتر

به کارمزدی که از تفاوت قیمت خرید و فروش به بروکرها تعلق می‌گیرد، اسپرد گفته می‌شود هرچه اسپرد تعیین شده در یک بروکر کمتر باشد، میزان هزینه‌ای که شما برای کارمزد به آن پرداخت می‌کنید کمتر است. بنابراین در زمینه آموزش ورود به فارکس برای مبتدیان در انتخاب بروکر باید به این نکته توجه نمود و بروکری را انتخاب کرد که ضمن معتبر بودن و ارائه خدمات مناسب، اسپرد کمتری از معاملات دریافت کند.

• داشتن حساب آزمایشی

اکثر بروکرهای معتبر امکان ایجاد حساب دمو یا مجازی را دارند و زمینه تمرین مبتدیان را فراهم می‌کنند. با فعالیت در حساب آزمایشی یا دمو، هیچ سود و زیانی برای معامله گران به صورت واقعی به وجود نخواهد آمد، بلکه آن‌ها به صورت تمرینی ابتدا خود را آزمایش می‌کنند و بعد از کسب مهارت کافی به صورت واقعی معامله را آغاز خواهند نمود.

• پشتیبانی قوی

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌توان بروکر فارکس معتبر را پیدا کرد، پشتیبانی قوی آن است. بنابراین بهتر است در هنگام ثبت نام در بروکر مورد نظر، با پشتیبانی آن‌ها تماس گرفته و ارتباط برقرار نمود و در صورتی که پشتیبانی قوی باشد و پاسخ سوالات و مشکلات را به خوبی بدهند، می‌توان به بروکر اعتماد کرد.

• برخورداری از لوریج مناسب

ضریب اهرمی یا لوریج، مقدار پولی است که بروکر به معامله‌گران قرض می‌دهد تا معاملات خود را با آن انجام دهند. به دلیل ناچیز بودن تغییرات قیمت در بازار فارکس، با استفاده از لوریجی که بروکر ارائه می‌دهد، می‌توان به سود بیشتری دست پیدا کرد. انتخاب لوریج، با توجه به سبک معاملاتی هر فرد متفاوت است و باید دقت نمود که بروکر لوریج مناسبی را برای دریافت سود معامله‌گران ارائه دهد. درصورتی که سرمایه و دارایی کمی در اختیار باشد، می‌توان از لوریج بالاتری استفاده نمود و اگر سرمایه زیادی در اختیار دارید و تمایل به سرمایه‌گذاری در جفت ارزهایی را دارید که نوسان زیادی دارند، بهتر است لوریج کمتر انتخاب شود.

• پشتیبانی بروکر از پلتفرم‌های مختلف

در ادامه مباحث آموزش ورود به فارکس برای مبتدیان، بروکری که انتخاب می‌شود، باید از پلتفرم‌های تجاری مختلف پشتیبانی کند. برای مثال بهترین بروکر فارکس، پلتفرم‌های تحت وب و اپلیکیشن‌های کامپیوتری و موبایلی را ارائه می‌دهد. در این صورت دسترسی به بروکر به روش‌های مختلف امکان‌پذیر خواهد بود و می‌توان با هر پلتفرمی که در دسترس است و در هر زمانی معاملات خود را انجام داد.

• پوشش نمادهای معاملاتی مهم

در بررسی اعتبار بروکر فارکس، باید به پوشش بروکر از جفت ارزها و نمادهای معاملاتی نیز دقت نمود. بهتر است بروکری که انتخاب می‌شود، موارد زیر را پوشش دهد.

مرحله دوم آموزش ورود به فارکس برای مبتدیان: ثبت نام در بروکر

در زمینه آموزش ورود به فارکس برای مبتدیان، بعد از اینکه با در نظر داشتن روش‌های پیدا کردن بهترین بروکر فارکس، بروکر مورد نظر انتخاب شد، باید در بروکر ثبت نام کرد. شیوه ثبت نام در بروکر با توجه به بروکر مورد نظر متفاوت است اما به صورت کلی انجام اقدامات زیر برای ثبت نام در همه بروکرها ضروری است.

• تکمیل اطلاعات هویتی

برای ثبت نام در هر بروکری باید ابتدا نسبت به تکمیل اطلاعات هویت اقدام نمود. به منظور تکمیل اطلاعات هویتی نیز باید ابتدا به سایت بروکر منتخب مراجعه نمود و در قسمت باز کردن حساب معاملاتی یا قسمت Open an account وارد مرحله ثبت نام شد. اطلاعات هویتی که در این قسمت خواسته می‌شود به شرح زیر هستند.

نکته‌ای که وجود دارد این است که برای ثبت نام در بروکر متقاضی باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد و همچنین اطلاعات مربوط به ایمیل و شماره تماس، واقعی و به صورت دقیق وارد شوند.

• تکمیل سایر اطلاعات هویتی و سکونتی

بعد از اینکه اطلاعات هویتی اولیه و شماره تماس و ایمیل از طرف بروکر تایید شد، نام کاربری و رمز عبوری برای کاربر تعیین می‌شود تا در زمان ورود به سایت از آن استفاده کند. در ادامه باید سایر اطلاعات مربوط به حساب معاملاتی تکمیل شود. در صورتی که مبتدی هستید بهتر است با ایجاد حساب دمو فعالیت خود را آغاز کنید و اگر تمرینات کافی در حساب دمو را انجام داده‌اید، می‌توانید یک حساب معاملاتی واقعی را ایجاد کنید. به منظور باز کردن یک حساب معاملاتی واقعی باید اطلاعات زیر تکمیل شود.

بعد از تکمیل این اطلاعات باید برای ورود به متاتریدر از شماره حساب و رمز عبوری که در اختیار شما قرار داده می‌شود استفاده نمایید و بعد از انجام این مراحل، حساب معاملاتی ایجاد می‌شود.

مرحله سوم آموزش ورود به فارکس برای مبتدیان: بارگذاری مدارک شناسایی

بعد از اینکه حساب معاملاتی باز شد، به منظور استفاده از آن باید مدارک هویتی نیز آپلود شود و اطلاعات هویتی و سکونتی وارد شده تایید گردد. برای آپلود مدارک باید بعد از ورود به سایت بروکر به قسمت احراز هویت یا گزینه مربوط به آپلود مدارک مراجعه نمود. سپس باید یکی از تصاویر کارت ملی، گواهینامه، پاسپورت و یا صفحه اول شناسنامه بارگذاری شود. همچنین به منظور تایید اطلاعات سکونتی نیز هم می‌توان مدارکی مثل اجاره نامه، سند منزل یا قبض‌های آب، برق و گاز را بارگذاری کرد. بعد از بارگذاری مدارک نیز در صورت‌عدم وجود مشکل، تایید کردن آن‌ها نهایتاً تا سه روز طول خواهد کشید.

مرحله چهارم آموزش ورود به فارکس برای مبتدیان: افتتاح حساب دمو

همانطور که گفته شد برای ورود به فارکس به صورت واقعی و انجام معاملات واقعی، بهتر است که ابتدا حساب دمو افتتاح کرد و به صورت آزمایشی به معامله پرداخت. بعد از ثبت نام در بروکر فارکس مورد نظر، می‌توان در حساب دمو ثبت نام کرد وسپس با دانلود پلتفرم معاملاتی بروکر می‌توان با نام کاربری و رمز عبور وارد حساب دمو شد و دانش و تجربه خود را برای معامله افزایش داد.

مرحله پنجم آموزش ورود به فارکس برای مبتدیان: یادگیری دانش معامله‌گری

بعد از ثبت نام در بروکر و ایجاد حساب دمو، باید دانش معامله‌گری را یاد گرفت. موارد مختلف وجود دارد که برای شروع فعالیت واقعی در فارکس باید آن‌ها را فرا گرفت که در ادامه به بیان و بررسی این موارد پرداخته‌ایم.

• یادگیری تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال به این معنی است که با استفاده از مفاهیم، الگوها و اندیکاتورها، روند حرکت قیمت در نمودار مورد بررسی قرار گیرد. با یادگیری تحلیل تکنیکال، می‌توان تا حد زیادی قیمت‌های آینده را پیش بینی کرده و به این نتیجه خواهید رسید که قیمت در چه محدوده خاصی افزایش می‌یابد و در چه زمانی کاهش پیدا می‌کند. از آنجایی که فارکس بازاری است که می‌توان هم با افزایش قیمت و هم با کاهش قیمت به سود رسید، در صورتی که تحلیل تکنیکال به خوبی یاد گرفته شود، می‌توان سود خوبی از معاملات خود به دست آورد.

• یادگیری تحلیل بنیادی

تحلیل بنیادی یکی دیگر از مهم‌ترین مواردی است که برای معامله و سود کردن باید آن را به خوبی فرا گرفت. در روش تحلیل بنیادی، ارزش واقعی یا ذاتی جفت ارزها با بررسی شرایط اقتصادی به دست می‌آید و از این طریق قیمت آینده پیش بینی خواهد شد. برای مثال در صورتی که با تحلیل بنیادی به این نتیجه برسید که با توجه به رونق اقتصادی ارزش یورو نسبت به دلار آمریکا در حال افزایش است، می‌توان جفت ارز EUR/USD را خریداری کرد و در آینده از افزایش قیمت آن سود کرد.

• روانشناسی بازار سرمایه

یکی از اصول مهم برای موفقیت در ترید کردن، تسلط به احساسات خود است. برای مثال باید حرص و طمع خود را کنترل کرد و تصمیمات عاقلانه گرفت. همچنین چنین آگاهی از الگوهای رفتاری معامله‌گران دیگر نیز اهمیت دارد.

• مدیریت سرمایه

مدیریت سرمایه اصل مهم دیگری است که باعث کاهش ضرر و زیان و افزایش سود می‌شود. برای مثال این که بدانید چه مقدار سرمایه را برای خرید یک ارز استفاده کنید و یا چه ارزهایی با سود بیشتری همراه هستند.

مرحله ششم آموزش ورود به فارکس برای مبتدیان: تمرین در حساب دمو

بعد از اینکه در حساب دمو ثبت نام کرد و اطلاعات و دانش کافی را برای معامله به دست آورد، باید تمرین در حساب دمو را آغاز نمود. حساب دمو حسابی مجازی و غیر واقعی است که معاملات واقعی در آن صورت می‌گیرد، اما فردی که معامله می‌کند هیچ سود و زیانی را به دست نمی‌آورد و تنها تجربه خود را افزایش می‌دهد تا در معاملات واقعی بتواند بهترین استراتژی‌ها را به کار گرفته و به سود برسد. یادگیری همه اصول و مبانی ترید کردن برای هر فرد متفاوت است و بعد از یادگیری کامل و دستیابی به مهارت کافی، می‌توان معامله واقعی را آغاز نمود.

مرحله هفتم آموزش ورود به فارکس برای مبتدیان: شارژ حساب برای فعالیت در بروکر

بعد از یادگیری همه اصول و قواعد معامله کردن در فارکس باید ابتدا نسبت به شارژ حساب اقدام کرد تا فعالیت واقعی خود را در بروکر آغاز نمود. شارژ حساب به معنی نحوه انتقال پول به حساب فارکس و برداشت سود و سرمایه است که همه روش‌های موجود برای ایرانیان در دسترس نیست. در ادامه مباحث آموزش ورود به فارکس برای مبتدیان روش‌های مختلف شارژ حساب در بروکر بیان شده است.

• شارژ و برداشت حساب با کارت اعتباری

یکی از روش‌های شارژ حساب، استفاده از کارت‌های اعتباری مانند ویزا کارت و مستر کارت است که این روش در ایران قابل دسترس نیست و به دلیل تحریم‌هایی که وجود دارد باید از روش‌های دیگری برای شارژ حساب در ایران استفاده کرد.

• شارژ و برداشت حساب از طریق حساب بانکی بین المللی

افرادی که دارای یک حساب بانکی بین المللی هستند، می‌توانند واریز و برداشت‌های خود را در هر بروکری انجام دهند. اما با این روش نیز به دلیل تحریم‌هایی که برای ایران وجود دارد، امکان شارژ حساب برای بسیاری از افراد ناممکن است.

• شارژ و برداشت از حساب با کیف پول‌های الکترونیک

دو شیوه پرداخت الکترونی رایجی که ایرانیان می‌توانند از آن برای شارژ حساب خود و برداشت وجه از بروکر استفاده کنند، وبمانی و پرفکت مانی هستند که این دو شیوه پرداخت الکترونیکی در صرافی‌های ایرانی برای فروش در دسترس هستند.

• شارژ و برداشت حساب از طریق صرافی

امکان شارژ و برداشت حساب از طریق روش مستقیم واریز و برداشت وجه به صورت ریالی نیز وجود دارد. در این روش می‌توان با مراجعه به وب سایت صرافی که بروکر فارکس معرفی می‌کند، ثبت نام نموده و اطلاعاتی را که در زمان ثبت نام بروکر وارد شده است را برای حساب خود وارد نمود. سپس می‌توان وجه مورد نظر خود را به ریال به صرافی مورد نظر واریز کرد و سپس صرافی آن را به دلار تبدیل می‌کند و حساب شما را در بروکر شارژ می‌نماید.

• شارژ و برداشت حساب با ارزهای دیجیتال

بروکرهایی وجود دارند که امکان واریز و برداشت وجه با ارزهای دیجیتال را نیز فراهم نموده‌اند. برای مثال می‌توان با ارز دیجیتال بیت کوین، حساب خود را شارژ نمود. در هر صورت می‌توان ارز دیجیتالی که بروکر از آن پشتیبانی می‌کند را از صرافی‌ها خریداری نمود و سپس آن را به آدرس کیف پول بروکر انتقال داد.

• شارژ و برداشت حساب از طریق نمایندگی‌های بروکر در کشور

بعضی از بروکرها نمایندگانی در ایران دارند که امکان واریز و برداشت وجه به صورت مستقیم و ریالی از این نمایندگی‌ها وجود دارد. یعنی می‌توان وجه خود را به صورت ریال به حساب این نمایندگی‌ها واریز کرد و بعد از آن نمایندگی‌ها نیز حساب مورد نظر در بروکر را به دلار شارژ می‌کنند. این روش یکی از روش‌های راحت برای واریز پول به حساب بروکر و شارژ آن است.

مرحله هشتم آموزش ورود به فارکس برای مبتدیان: شروع فعالیت در حساب فارکس واقعی

بعد از انجام همه مراحل ذکر شده و شارژ اولیه حساب خود، می‌توان به صورت واقعی در بازار فارکس فعالیت خود را آغاز نمود. قطعاً افرادی که دانش معامله‌گری در فارکس را به خوبی فرا گرفته باشند، می‌توانند نوسانات قیمت جفت ارزها را با درستی تحلیل و بررسی نموده و در این بازار به سود برسند.

آیا ایرانیان می‌توانند از فارکس استفاده کنند؟

یکی از سوالات رایجی که ر زمینه آموزش ورود به فارکس برای مبتدیان برای ایرانیان علاقمند به فعالیت در فارکس به وجود می‌آید این است که، آیا ایرانیان نیز می‌توانند در این بازار فعالیت کنند یا خیر؟

به علت اینکه بازار فارکس بازاری غیر متمرکز است و ارزهای رایج کشورها به صورت جفتی معامله می‌شود و محل خاصی برای معامله ارزها وجود ندارد، ایرانیان نیز می‌توانند در فارکس فعالیت کنند. بازار فارکس مربوط به هیچ کشور خاصی نیست و همه افراد می‌توانند در سراسر دنیا از آن استفاده کنند.

اما به منظور فعالیت در بازار فارکس باید ابتدا در یک بروکر فارکس ثبت نام نمود و از آنجایی که برخی از بروکرهای فارکس ایرانیان را تحریم کرده‌اند، امکان ورود به صورت مستقیم و با آی پی ایران وجود ندارد و برای فعالیت در این بروکرها باید از فیلترشکن استفاده کرد و آی پی خود را تغییر داد. نکته‌ای که وجود دارد این است که برای استفاده از فیلترشکن و فعالیت در بروکرهای فارکس نیز بهتر است که فیلترشکن‌های معتبر و مطمئن را انتخاب کرد.

اصطلاحات مهم برای ورود به فارکس

به منظور فعالیت در بازار بزرگ فارکس و همچنین بروکرهای فارکس، باید ابتدا با اصطلاحات پایه و مهمی که در این بازار مورد استفاده قرار می‌گیرند آشنا شد. با یادگیری این اصطلاحات می‌توان درک بهتری از بازار فارکس داشت و معاملات خود را راحت‌تر انجام داد. در ادامه مقاله آموزش ورود به فارکس برای مبتدیان مهمترین اصطلاحات بازار فارکس را توضیح خواهیم داد.

پیپ

به کوچک‌ترین واحد اندازه‌گیری در فارکس پیپ گفته می‌شود که حرکت قیمت یک جفت ارز را نشان می‌دهد.

جفت ارز

به دو ارزی که در برابر یکدیگر معامله می‌شوند جفت ارز گفته می‌شود. مانند یورو / دلار آمریکا (EUR/USD)

قیمت درخواستی

قیمتی که یک معامله گر می‌تواند یک جفت ارز را بخرد قیمت درخواستی است.

قیمت پیشنهادی

قیمتی که معامله‌گر می‌تواند یک جفت ارز را با آن بفروشد قیمت پیشنهادی است.

اسپرد

به تفاوت بین قیمت پیشنهادی و قیمت درخواستی که نشان دهنده هزینه معامله است اسپرد می‌گویند.

لوریج

ابزاری که کارگزاران فارکس در اختیار معامله‌گرانی قرار می‌دهند که تمایل دارند حجم بیشتری از سهم با ارز مد نظر را با مبلغ پایین‌تر در حساب خود معامله یا خرید فروش کنند. در واقع لوریج، اعطای اعتبار بروکر به معامله‌گر برای کنترل معاملات بزرگتر در بازار، با سرمایه کمتر است.

مارجین

پول مورد نیاز برای باز کردن معاملات اهرمی و حفظ موقعیت آن

حد ضرر

سفارش و درخواستی به منظور بسته شدن خودکار معامله در بازده قیمتی مشخص به منظور محدود کردن ضررهای احتمالی

حد سود

سفارش و درخواستی به منظور بسته شدن خودکار معامله در بازه قیمتی مشخص به منظور تضمین سود

نقد شوندگی

سهولت در خرید یا فروش یک جفت ارز بدون اینکه تغییرات قابل توجه قیمتی داشته باشند.

شاخص‌های اقتصادی

مواردی مانند تولید ناخالص داخلی، نرخ‌های بهره، تورم و غیره که بر ارزش پول تاثیرگذار هستند.

مدیریت ریسک

استراتژی‌ها و تکنیک‌هایی که برای کاهش زیان‌های احتمالی در معاملات به کار گرفته می‌شود.

کری ترید

استراتژی دریافت وام با ارزی که نرخ بهره پایین دارد برای سرمایه‌گذاری در ارزی با نرخ بهره بالاتر

حساب دمو

حساب آزمایشی یا شبیه‌سازی در بروکرهای فارکس که شرایط معاملاتی واقعی را بدون سود و زیان واقعی فراهم می‌کنند.

لات

حجم ارزی که مشتریان در جهت باز نمودن معامله خودشان انتخاب می‌کنند یا در واقع واحد ورود به معامله و خرید و فروش است. ورود به معاملات نیز با دلار صورت نمی‌گیرد بلکه با لات انجام می‌شود.

سواپ

حالت معمولی در شبکه بانکی است که کارگزاری‌ها در هنگام معاملات آن را انجام می‌دهند. از آنجایی که نرخ سود در کشورهای گوناگون با هم متفاوت است و بروکرها برای مشتریان خود تفاوت نرخ سود معاملات باز و در حال انجام را محاسبه می‌کنند و زیان سود را در معاملات در نظر می‌گیرند. سواپ برای معاملاتی رخ می‌دهد که بیشتر از یک روز به طول بینجامد و آن معامله را نبندند.

برای ورود به فارکس از کجا شروع کنیم؟

شما کاربران عزیز برای ورود به فارکس و حتی ثبت نام در آن باید از یک بروکر معتبر استفاده کنید که در ادامه می توان افزود این کار یکی از مهم ترین قدم های معاملات در فارکس است. بروکر هایی که در ایران مشغول فعالیت هستند به صورت غیر رسمی مشغول فعالیت بوده و هیچ گونه نظارتی بر روی آنان نیست اما با این حال می توان گفت که هنوز بروکر های معتبری وجود دارد که می توان از آنان استفاده کرد که برای انتخاب آنان باید در مورد اعتبار آنان تحقیق کرده و اطمینان حاصل کنید.

در ادامه این سوال مطرح می شود که ورود به این بروکر ها چگونه است؟ در جواب باید گفت که برای این کار نیازی نیست تا تخصص خاصی داشته باشید و انجام این کار بسیار آسان است و برای انجام آن تنها کافیست که بعد از یافتن بروکر مدنظرتان باید با آن قرار داد ببندید و سپس حساب خودتان را شارژ نمایید و بعد از این که موجودی حساب خودتان را تکمیل کردید می توانید تبادل ارزها را در آن شروع کنید اما در ادامه باید گفت که برای فعالیت در بازار فارکس باید نسبت به ساز و کار آن آگاهی داشته باشید و تنها ثبت نام در آن برای فعالیت کافی نیست.

آموزش ورود به فارکس در بروکرهای معتبر

برای این که بتوانیم راهنمایی جامع تری را ارائه دهیم تصمیم داریم در ادامه برای شما به صورت مجزا روش ورود به بروکر های معتبر را شرح دهیم. برای اطلاعات بیشتر در ادامه با ما همراه باشید :

ورود به فارکس تایم

خب در ادامه بهتر است تا نگاهی داشته باشیم به بحث ورود به فارکس تایم که می توان در همین رابطه گفت در حقیقت فارکس نماینده فارکس تایم بوده و در آن خدمات گوناگون مربوط به بروکر فارکس انجام می شود که از این بین می توان به واریز و برداشت و افتتاح حساب در سریع ترین زمان ممکن اشاره کرد.

به طور کلی فارکس تایم تشکیل شده است از بروکر های مختلف که همواره ارائه دهنده خدمات و محصولات متنوع بوده است. کاربران و مشتریان نیز قادر هستند تا توسط این بروکر ها در بازار های مالی به صورت کاملا ایمن و مناسب فعالیت نمایند.

می توان افزود که ورود به فارکس تایم و ثبت نام در آن بسیار آسان بوده و می توان در سریع ترین زمان ممکن در آن حساب افتتاح کرد و به هیچ مدرک ترجمه شده ای نیاز ندارد و همچنین از زبان فارسی نیز به صورت کامل پشتیبانی کرده است و خدمات خوبی را ارائه داده اند.

برای افتتاح حساب در بروکر فارکس تایم در اولین قدم باید از پاسپورت و یا کارت ملی خودتان یک اسکن تهیه کنید و همراه با قبض و یا دفترچه حساب بانکی برای اثبات آدرس برای ثبت نام در این بروکر اقدام نمایید.

ورود به بروکر آرون گروپس

خب در ادامه می رسیم به این بروکر که می توان راجب آن گفت یکی از بروکر هایی است که می توانید برای ورود به فارکس از آن استفاده نمایید. این بروکر خدمات زیادی ارائه داده است که می توانید برای فعالیت خودتان از آنان استفاده کنید. در صورت تمایل می توانید از سایر منابع نیز در مورد شناخت این بروکر استفاده کنید.

ورود به فارکس دمو

در ادامه مطالب می رسیم به این بحث که حساب فارکس دمو یکی از بهترین و برترین شیوه هایی است که چگونگی خرید و فروش ارزهای گوناگون را توسط معامله گران در تمام دنیا به ما می شناساند و یا این که به ما می‌شناساند که بهترین روش های شناخت عملکرد بازار فارکس کدام است.

در حقیقت می توان این طور گفت که محیط فارکس دمو یک محیط آزمایشی است که توسط پول مجازی و بدون ریسک کاربران قادر هستند تا در این بازار معاملات خودشان را انجام دهند. همچنین توسط ورود به فارکس دمو کاربران قادر هستند تا با گزینه ها و عملکرد های پلتفرم معاملاتی خودشان آشنا گردند.

مهم ترین مزیت ورود به فارکس دمو

خب در ادامه می رسیم به این بحث تا بدانیم که مزیت ورود به فارکس دمو چیست که در همین رابطه می توان گفت بسیاری از افراد که موفق شده اند تا در این بازار موفق شوند و پول زیادی را به جیب بزنند از قبل تمرین با فارکس دمو را آغاز کرده و استراتژی ها و تنظیمات گوناگون را با حساب دمو شروع کرده اند.

در نتیجه می توان این طور گفت که این حساب بسیار مفید بوده و می توان توسط آن به راحتی به دنیای تجارت نیز وارد شد و کاربرد عظیم آن را درک کرد و همچنین می توان با این دیدگاه نیز نگاه کرد که استفاده از حساب دمو باعث رشد و توسعه تریدر های فارکس خواهد شد.

در یک دیدگاه دیگر می توان این طور گفت که این حساب به عنوان یک حساب برای آزمون و خطا به حساب آمده و به کاربران و مشتریان کمک خواهد کرد تا استراتژی مخصوص خود را بیابند.

نحوه ورود به جاست فارکس

برای ورود به حساب ترید JustForex خود، مراحل زیر را انجام دهید:

پس از ورود به سیستم، می توانید به حساب معاملاتی خود دسترسی داشته باشید، وجوه را واریز و برداشت کنید، معاملات انجام دهید و به ابزارها و منابع مختلف ارائه شده توسط JustForex دسترسی داشته باشید. مهم است که اطلاعات ورود خود را ایمن نگه دارید و هرگز آن را با کسی به اشتراک نگذارید تا حساب خود را از دسترسی غیرمجاز محافظت کنید.

ورود به لایت فارکس

خب در ادامه می رسیم به صحبت در مورد لایت فارکس که می توان راجب آن گفت این بروکر در درسته بهترین بروکر های فارکس قرار داشته و دفتر آن در جزایر مارشال واقع شده و از سال ۲۰۰۵ فعالیت خود را شروع کرده است. در ادامه کار این بروکر موفق شد تا پس از گذشت مدتی گواهی رگولاتوری خود را از سازمان نظارتی RAFMIN اخذ کند.

تریدر ها به جهت ورود به این بروکر قادر هستند تا از بین انواع حساب های موجود در این بروکر که هر کدام دقیقا مطابق با هدف و کارکردشان نام گذاری شده اند یکی را گزینش کرده و برای سرمایه گذاری در آن اقدام کنند و معاملات خود را انجام دهند.

ورود به هات فارکس

در ادامه نیز می رسیم به این بروکر که می توان در مورد آن این طور گفت که در دسته بزرگ ترین بروکر های فارکس قرار داشته و فعالیت خودش را از سال ۲۰۱۰ شروع کرده است و در ایالت موریس تاسیس شده است.  جالب است که بدانید این بروکر موفق شده است تا خدمات و کالای های گوناگونی را ارائه دهد که از آنان می توان به کالا و فارکس به تریدرها و خدمات معاملاتی اشاره کرد.

در ادامه می توان افزود که این بروکر هیچ گونه دخالتی را در معامله ها و خرید و فروش کاربران و مشتریان نداشته و مشتریان قادر هستند تا به طور کاملا مستقیم به بازار جهانی وصل شوند و خوشبختانه این بروکر موفق شده است تا در مدت ۶ سال گذشته اعتماد تریدرها را به سمت خود جلب کند.

ورود به فارکس آلپاری

نگاهی خواهیم داشت بر بحث ورود به فارکس آلپاری ‌که می توان راجب آن گفت این بروکر از پر سابقه ترین بروکر های جهان بوده و سابقه آن در فارکس به بیشتر از ۲۲ سال می رسد و همچنین در مورد خدمات آن می توان افزود که به مدت ۵ سال است که به خدمات خود باینری آپشن را اضافه کرده است.

این بروکر موفق شده است تا به یکی از بهترین بروکر ها تبدیل شود و حتی جوایز زیادی را نیز در این زمینه کسب کند و همین موارد باعث شده است تا در ایران شناخته شده و فراگیر شود. در حدود ۱۴ سال است که این بروکر ارائه خدمات خود را به ایران آغاز کرده است و همین مسئله باعث شده است تا بسیاری از افراد از این بروکر در ایران استفاده کنند و آن را به تجربه های خودشان اضافه کنند.

در ادامه می توان گفت که بروکر آلپاری برای کاربران ایرانی اهمیت بالایی قائل بوده و به آنان اهمیت می دهد و حتی یک سایت ایرانی به زبان فارسی برای ایرانیان راه اندازی کرده و پشتیبانی فارسی خود را نیز برای ایرانیان راه اندازی کرده است و همین مسئله نیز باعث شده است تا بهترین رابط کاربری برای ایرانیان در دسترس قرار گیرد.

آیا ورود به فارکس بدون فیلترشکن ممکن است؟

در برخی کشورها، دسترسی به بازار فارکس را می توان محدود یا فیلتر کرد. با این حال، برخی از تریدرها از VPN (شبکه های خصوصی مجازی) برای دور زدن چنین فیلترها و دسترسی به بازار استفاده می کنند. اگرچه ممکن است کار کند، توصیه نمی شود زیرا ممکن است غیرقانونی تلقی شود و استفاده از VPN همچنین ممکن است اتصال اینترنت را کاهش دهد و منجر به از دست رفتن فرصت های ترید شود.

اگر در کشوری هستید که دسترسی به بازار فارکس محدود است مانند ایران، مهم است که فیلتر شکن مطئن استفاده کنید.

ورود به کارگذاری های فارکس برای ایرانیان ممکن است؟

حال در ادامه مطالب نگاهی خواهیم داشت بر این موضوع که می توان راجب آن گفت وب سایت های زیادی برای ارائه خدمات فارکس راه اندازی شده اند که اگر آنان را بشناسید قادر هستید تا به آنان مراجعه کرده و فعالیت خودتان را در آنان شروع کنید. امروزه خوشبختانه کاربران قادر هستند تا با بهره گیری از منابع مختلف و گوناگون که بسیار در دسترس قرار دارند برای کسب دانش و اطلاعات لازم اقدام کرده تا دچار زیان نشوند و سود خوبی را کسب کنند.

فیلم آموزش ورود به فارکس را از کجا ببینیم؟

حال در ادامه بهتر است تا نگاهی داشته باشیم بر این مسئله تا بدانیم که آموزش ورود به فارکس را از کجا مشاهده کنیم یا بیابیم که در جواب می توان گفت فارکس نیز مانند بورس یکی از بزرگترین بازار های مالی جهان بوده و در بازار فارکس به صورت روزانه مبلغ بسیار بالایی معامله می شود و تراکنش مالی در این بازار بسیار بالاست.

در ادامه می توان گفت که فارکس یک بازار مالی بین المللی است که در هر ۲۴ ساعت شبانه روز و در هر جای دنیا می توانید تبدل ارزها را در آن انجام دهید. در ادامه باید گفت که کسب دانش لازم یکی از مهم ترین نکات بوده و باید برای فعالیت در بازار فارکس دانش و اطلاعات لازم را کسب کنید و آموزش های تخصصی در این زمینه را فرا بگیرید تا توسط یادگیری اصولی مباحث بتوانید سود خوبی گرفته و جلوی ضرر و زیان را بگیرید.

در ادامه در قالب یک نکته باید گفت که اگر می خواهید به وب سایت اصلی فارکس وارد شوید باید از یک فیلترشکن معتبر استفاده نمایید زیرا به علت فیلترینگ فارکس برای کاربران ایرانی فیلتر شده است.

حداقل سرمایه اولیه برای ورود به فارکس

همانطور که همه ما می‌دانیم فارکس یک بازار برای سرمایه‌گذاری است که قطعاً برای شروع هر سرمایه‌گذاری نیز یکی از چالش‌ها و دغدغه‌هایی که وجود دارد، حداقل سرمایه اولیه برای فعالیت است. به منظور فعالیت در فارکس نیز این سوال اساسی به وجود می‌آید که با چه مقدار سرمایه می‌توان فعالیت خود را در این پلتفرم آغاز نمود.

همانطور که گفته شد تعداد بروکرهای فارکس روز به روز در حال افزایش است که نحوه فعالیت و عملکرد همه آن‌ها مشابه نیست و میزان سرمایه اولیه برای فعالیت در فارکس تا حد زیادی به نوع بروکر انتخابی بستگی دارد. میزان سرمایه اولیه‌ای که برای بروکر مورد نظر باید تهیه شود با توجه به حداقل سپرده مورد نیاز بروکر، حداقل پوزیشن سایز ترید و حداکثر لوریج یا اهرم مشخص می‌شود.

البته این موارد به بروکر بستگی دارند، اما عوامل دیگری وجود دارند که به خود شخص بستگی دارند که تعیین کننده میزان سرمایه اولیه برای فعالیت در فارکس هستند. جمله این عوامل می‌توان به استراتژی مدیریت ریسک، سبک معامله و وضعیت مالی اشاره نمود. بروکرهایی وجود دارند که حداقل سپرده مورد نیاز را برای فعالیت در فارکس مشخص کردند که این میزان نیز متفاوت است. برای مثال برخی از بروکرها سرمایه اولیه را ۵ دلار، برخی ۱۰ دلار و برخی از بروکرها نیز ۵۰ یا ۱۰۰ دلار را برای سرمایه‌گذاری اولیه مشخص کرده‌اند. اما در این میان بروکرهایی نیز وجود دارند که حداقلی برای سرمایه‌گذاری مشخص نکرده‌اند و با یک دلار نیز می‌توان ترید و سرمایه‌گذاری در فارکس را آغاز نمود، اما سرمایه اولیه با مبالغ کم برای فعالیت در ترید پیشنهاد نمی‌شود.

میزان سرمایه گذاری در فارکس چقدر است؟

در ادامه این سوال مطرح می شود که میزان سرمایه گذاری در فارکس چقدر است که در جواب می توان این طور گفت که در فارکس درست برخلاف بازار سهام حداقل قانونی برای شروع آن تعیین نگردیده است و در نتیجه می توان گفت که مشتریان قادر هستند تا با مبلغ خیلی کمتری نسبت به حداقل مبلغ ورودی بازار سهام آمریکا که چیزی در حدود ۲۵ هزار دلار است که حداقل سرمایه لازم به جهت ورود به فارکس است معامله های بازار فارکس خود را شروع کنند.

با قطعیت می توان گفت که مقدار اولیه ای که به جهت سرمایه گذاری در نظر گرفته می شود بر روی درآمد شما تاثیر خواهد گذاشت. در نتیجه اگر تمایل دارید که توسط بازار فارکس به کسب درآمد بپردازید توصیه می شود که پول بیشتری را جمع آوری کنید و مبلغ سرمایه گذاری خودتان را افزایش دهید و علت این کار نیز این است که اگر با مبلغ کم سرمایه گذاری کنید وقت و انرژی خود را هدر داده و هم این که ناامیدی به سمت شما خواهد آمد.

روش‌های خرید و فروش در فارکس

به صورت کلی معامله و خرید و فروش در فارکس به دو صورت انجام می‌شود که عبارتند از Market orders و Pending order که هر یک از این روش‌های سرمایه‌گذاری شرایط خاص خود را دارد که در ادامه به این دو روش می‌پردازیم.

1. روش Market orders

در این روش سرمایه‌گذاری، سرمایه‌گذار معامله خود را به حالت دستی و لحظه‌ای و با توجه به نرخ‌های موجود در بازار ثبت می‌کند. ثبت سفارشی که معامله‌گر به صورت آنی انجام می‌دهد و جفت ارزها را را معامله می‌کند. معامله و خرید و فروش در فارکس به این صورت کاربرد زیادی دارد و مزایای خاص خود را دارد.

2. روش Pending order

در روش Pending order سرمایه‌گذار، معامله و خرید و فروش خود را بر مبنای قیمت بازار در روزهای آتی انجام می‌دهد که به آن دستور معلق نیز گفته می‌شود. روش مذکور دارای دستورات مختلفی مانند بای لیمیت، سل لیمیت، سل استاپ، بای استاپ و غیره است که در ادامه به معرفی هر یک از این دستورات میپردازیم.

میزان معاملات انجام شده در بازار فارکس چقدر است؟

خب در ادامه وارد این بحث می شویم تا بدانیم که میزان معاملات انجام شده در بازار فارکس چقدر است که در جواب می توان گفت روزانه در بازار فارکس چیزی در حدود پنج تریلیون دلار معامله می شود و در ادامه می توان گفت به دلیل این که این بازار همه کمپانی های عظیم دنیا را در بر می گیرد، معاملات بسیار گسترده و عظیمی نیز در آن انجا می شود.

معرفی دستورات معاملاتی فارکس

در بازار فارکس دستورات معاملاتی مختلفی وجود دارد که همه تریدرهای حرفه‌ای با آن‌ها آشنایی دارند و یادگیری این دستورات برای مبتدیان و افرادی که به تازگی به فارکس وارد شده‌اند نیز اهمیت دارند. همانطور که سایر مباحث فارکس برای جلوگیری از ضرر و دریافت سود اهمیت دارد، یادگیری دستورات فارکس نیز حائز اهمیت است. در ادامه به معرفی دستورات معاملاتی مهم فارکس که جزو روش معاملاتی Pending order هستند، می‌پردازیم.

• بای لیمیت Buy limit

بای لیمیت حالتی است که خرید در قیمتی کمتر از قیمت فعلی بازار سفارش داده شود. این دستور زمانی کاربرد دارد که کاربر پیش بینی خود را به حالت صعودی و کمتر از قیمت کنونی بازار انجام داده است. هنگامی که شما یک قیمت را پایین‌تر از قیمت فعلی مشخص می‌کنید، در زمانی که قیمت به آنجا رسید، یک معامله خرید به طور خودکار باز خواهد شد.

• سل لیمیت Sell limit

دستور Sell limit دستوری است که به منظور سفارش فروش در قیمتی بیشتر از قیمت کنونی بازار سفارش داده می‌شود. استفاده از این دستور زمانی است که سرمایه‌گذار شروع روند نزولی را بیشتر از قیمت فعلی بازار پیش بینی می‌کند. درصورتی که قیمت به قیمت موردنظر برسد، می‌توان در آن نقطه بر روی دستور فروش کلیک نمود.

• بای استاپ Buy Stop

دستور بای استاپ برای خرید در قیمتی بیشتر از قیمت کنونی بازار سفارش داده می‌شود. کاربرد دستور Buy stop برای زمانی است که سرمایه‌گذار پیش بینی خود را به حالت صعودی و بیشتر از قیمت کنونی بازار انجام می‌دهد. زمانی که احساس می‌شود قیمت در جهتی که در حرکت است، ادامه می‌یابد.

• سل استاپ Sell stop

دستور Sell stop دستوری است که سفارش فروش در قیمتی پایین‌تر از قیمت کنونی بازار استفاده می‌شود. این دستور در زمانی استفاده می‌شود که سرمایه‌گذار آغاز روند نزولی را پایین‌تر از قیمت کنونی بازار پیش بینی می‌کند.

• استاپ لاس Stop Loss

دستور استاپ لاس یا حد ضرر، دستوری است که به منظور توقف ضرر سفارش داده می‌شود. درصورتی که از این دستور استفاده شود می‌تواند در شرایط مختلف نجات دهنده شما باشد و درصورت عدم پایبندی به این دستور نیز شاهد ضرر و زیان خواهید بود. اگر در تشخیص قیمت اشتباهی رخ دهد و قیمت جفت ارز کاهش یابد، نرم‌افزار معامله را به صورت خودکار در قیمت تعیین شده به فروش می‌رساند و از ضرر بیشتر جلوگیری می‌کند. استفاده از این دستور برای تمامی معاملات، ضروری و کاربردی است و درصورتی که وقت کافی برای نشستن پای مانیتور و جلوگیری از ضرر وجود نداشته باشد، می‌توان از این دستور استفاده کرد.

• استاپ لاس متحرک Trailing stop

درصورتی که توقف زیان متحرکی در قیمتی مشخص شده باشد و تریلینگ استاپ فعال شود، وقتی قیمت پایین‌تر از قیمت مشخص شده رود، استاپ لاس حرکت می‌کند و در قیمتی باتوجه به پیپ مشخص شده، تغییر می‌کند. درصورتی که قیمت علیه شما باشد، استاپ تغییری نخواهد کرد و هنگامی که قیمت به استاپ لاس برسد، پوزیشن موردنظر بسته خواهد شد.

باید ها و نباید ها در ورود به فارکس

مانند هر فرصت سرمایه گذاری، معاملات فارکس مجموعه ای از ریسک ها را به همراه دارد. درک این ریسک ها قبل از ورود به بازار برای اطمینان از تصمیم گیری آگاهانه مهم است.

یکی از ریسک های اصلی معاملات فارکس، سطح بالای نوسانات در بازار است. ارزها می توانند نوسانات قابل توجهی را در ارزش در دوره های زمانی کوتاه تجربه کنند که می تواند منجر به سود یا زیان زیادی برای تریدرها شود. علاوه بر این، اهرم می تواند سود یا زیان بالقوه را تقویت کند و استفاده از تکنیک های مدیریت ریسک را برای تریدرها جهت محافظت از سرمایه خود بسیار مهم می کند.

خطر دیگر احتمال هک شدن و کلاهبرداری در بازار فارکس است. مانند هر بازار مالی، افراد و شرکت‌ هایی وجود دارند که در فعالیت‌ های کلاهبرداری مانند ارائه بازده غیرواقعی یا ارائه اطلاعات نادرست شرکت می‌ کنند. مهم است که فقط با بروکرهای معتبر کار کنید و قبل از سرمایه گذاری در مورد فرصت های سرمایه گذاری به طور کامل تحقیق کنید.

بایدها:

  1. آموزش ببینید: قبل از سرمایه گذاری پولی که به سختی به دست آورده اید، مطمئن شوید که درک خوبی از بازار فارکس دارید. این شامل یادگیری در مورد روند بازار، جفت ارز، تجزیه و تحلیل تکنیکال و بنیادی، و مدیریت ریسک است.
  2. با یک حساب آزمایشی شروع کنید: حساب آزمایشی یک راه عالی برای تمرین ترید بدون ریسک کردن پول واقعی است. این به شما کمک می کند تا احساسی نسبت به بازار داشته باشید و استراتژی های مختلف را آزمایش کنید.
  3. یک برنامه معاملاتی ایجاد کنید: یک برنامه معاملاتی باید اهداف، استراتژی معاملاتی و قوانین مدیریت ریسک شما را مشخص کند. این به شما کمک می کند تا در حین ترید متمرکز و منظم باشید.
  4. ریسک خود را مدیریت کنید: مدیریت ریسک یک جنبه حیاتی در ترید فارکس است. همیشه باید از دستورهای استاپ لاس برای محدود کردن ضررهای احتمالی استفاده کنید و هرگز بیش از حد توان خود ریسک نکنید.
  5. منضبط بمانید: به برنامه معاملاتی خود پایبند باشید و از انجام معاملات احساسی بر اساس احساسات خودداری کنید.

نبایدها:

  1. با پولی که نمی توانید از دست بدهید معامله نکنید: معاملات فارکس می تواند مخاطره آمیز باشد و همیشه احتمال از دست دادن پول وجود دارد. هرگز با پولی که نمی توانید از دست بدهید معامله نکنید.
  2. فقط به تحلیل تکنیکال تکیه نکنید: در حالی که تحلیل تکنیکال می تواند مفید باشد، مهم است که عوامل اساسی را نیز در نظر بگیرید که می توانند بر بازار تأثیر بگذارند.
  3. دنبال ضرر نباشید: اگر ضرری را تجربه کردید، سعی نکنید بلافاصله با انجام معاملات با ریسک بالاتر، آن را جبران کنید. به برنامه معاملاتی خود پایبند باشید و منتظر فرصت های مناسب باشید.
  4. بیش از حد معامله نکنید: معاملات بیش از حد مکرر می تواند منجر به تصمیم گیری احساسی شود و می تواند برای عملکرد کلی شما مضر باشد.
  5. احساسات خود را نادیده نگیرید: احساسات می توانند تأثیر قابل توجهی بر تصمیمات ترید شما داشته باشند. این مهم است که از احساسات خود آگاه باشید و استراتژی هایی برای مدیریت آنها داشته باشید.

آشنایی با خطرات ورود به بازار فارکس

این موضوع که بازار فارکس بازاری پر ریسک و پرخطر است، برای همه به اثبات رسیده است. بازار فارکس بازاری همگانی است که تریدرهای زیادی از سراسر دنیا در حال فعالیت در آن و در تلاش برای کسب سود هستند. و قطعاً در این پلتفرم رقابت حاکم است. بنابراین باید ابتدا با همه خطرات ورود به بازار فارکس و فعالیت در این بازار آشنایی داشت. و سپس با یادگیری همه اصول فارکس و کسب تجربه، خطرات و ریسک‌ها را تا حد زیادی کاهش داد.

از جمله ریسک‌های بازار فارکس می‌توان به ریسک اعتباری، ریسک عملیاتی، ریسک نقدینگی ریسک قانونی و غیره اشاره نمود. با درک همه این ریسک‌ها قبل از ورود به فارکس و داشتن یک استراتژی مدیریت ریسک قوی، می‌توان بدون هیچ مشکلی در این بازار فعالیت نمود و به موفقیت دست پیدا کرد.

برای مثال یکی از ریسک‌های مشهود در این بازار، نوسانات قیمت ارزهایی است که در این بازار خرید و فروش می‌شوند. که می‌توانند در دوره‌های زمانی کوتاه نوسانات قابل توجهی را تجربه کنند. که این نوسانات می‌تواند برای برخی از تریدرها سودآور باشد و برای معامله‌گرانی دیگر، زیان‌آور باشد. در این حالت، لوریج یا اهرم می‌تواند سود یا زیان بالقوه را تقویت کرده. و استفاده از تکنیک‌های مدیریت ریسک را برای تریدرها در جهت محافظت از سرمایه آن‌ها، مهم می‌کند.

خطر دیگری که بازار فارکس را تهدید می‌کند، احتمال هک شدن و کلاهبرداری است. مجموعه‌هایی وجود دارند که با انجام اقداماتی مانند، ارائه بازده غیر واقعی یا ارائه اطلاعات نادرست، سعی در سو استفاده و کلاهبرداری از این بازار را دارند. به منظور کاهش خطر کلاهبرداری در فارکس باید دقت نمود که بهترین بروکر فارکس که معتبر باشد را انتخاب نمود.

نتیجه‌گیری

بازار فارکس یکی از بازارهای مالی معتبر جهانی است که در آن ارزهای مختلف خرید و فروش می‌شود. فارکس، یکی از بزرگترین بازارهای مالی در جهان است که نامتمرکز بوده و ارزهای مختلفی در این بازار مبادله می‌شود. تریدرها یا معامله‌گران در فارکس، به خرید و فروش ارز اقدام می‌کنند. و با یادگیری همه اصول و مباحث این بازار و مدیریت سرمایه و ریسک، می‌توانند به سود بالایی دست یابند. به منظور فعالیت در بازار فارکس باید ابتدا در یک بروکر فارکس ثبت نام نمود. بروکرهای فارکس تعداد زیادی دارند که هر کدام اعتبار و عملکرد خاص خود را دارند. اما به منظور انتخاب بهترین بروکر فارکس، باید دقت نمود و مواردی مانند رگوله بروکر، سابقه کاری، میزان اسپرد، پشتیبانی و مواردی از این قبیل را بررسی نمود. بعد از انتخاب بروکر فارکس مناسب، باید در بروکر ثبت نام کرد.

ثبت نام در بازار فارکس و بروکر نیز مراحل مختلفی دارد. که به صورت کلی باید اطلاعات هویتی و ایمیل و شماره تلفنی معتبر ارائه داده شود. و بعد از تایید آن‌ها، نسبت به سایر اطلاعات و بارگذاری مدارک اقدام نمود. قبل از فعالیت در بازار فارکس بهتر است ابتدا در حساب دمو یا مجازی ثبت نام کرد. که مبتدیان می‌توانند بدون متحمل شدن ضرر، ابتدا تجربه و دانش خود را ارتقا دهند و سپس در حساب واقعی، معامله کنند. ما در این مقاله، به آموزش ورود به فارکس برای مبتدیان و میزان سرمایه لازم و سایر اطلاعات کاربردی و مهم پرداختیم.

سوالات متداول‌

ورود به فارکس چگونه است؟

در رابطه با ورود به فارکس می توان گفت که دارای برخی مراحل است که در مقاله به صورت کامل راجب آنان بحث شد.

ورود به فارکس برای ایرانیان ممکن است؟

در این رابطه می توان گفت که از نظر ایران غیرقانونی بوده ولی برای ورود به فارکس می توانید از فیلترشکن استفاده کنید و معاملات خودتان را انجام دهید‌.

آیا برای ورود به فارکس باید از بروکر های فارکس استفاده کرد؟

بله کاربران برای ورود به فارکس باید از بروکر های معتبر فارکس استفاده نمایند.

دلیل غیرقانونی بودن ورود به فارکس در ایران چیست؟

در جواب باید گفت که در معاملات فارکس هیچ نظارتی مشخص وجود ندارد و از نظر کشور ایرانی شبهه ربوی دارد و به همین دلیل است که غیرقانونی به حساب می آید. این نیز دلیل است که بخاطر آن بروکر های فارکس در کشور ایران فیلتر شده و برای ورود به آنان باید از یک فیلترشکن معتبر استفاده کنید.

آموزش های ورود به فارکس را از کجا بیابیم؟

خوشبختانه در اینترنت آموزش های زیادی موجود است که می توانید با یک سرچ ساده در اینترنت به آنان دست پیدا کنید.

بهترین راه برای ورود به بازار فارکس به عنوان یک مبتدی چیست؟

بهترین راه برای ورود به بازار فارکس به عنوان یک مبتدی، شروع با یک حساب دمو است. این به شما امکان می دهد ترید را در یک محیط بدون ریسک تمرین کنید و قبل از شروع معامله با پول واقعی با پلتفرم معاملاتی آشنا شوید.

خطرات ورود به بازار فارکس چیست؟

بازار فارکس یک بازار پر ریسک است و ریسک های متعددی از جمله ریسک بازار، ریسک اعتباری، ریسک نقدینگی، ریسک عملیاتی و ریسک قانونی مرتبط با آن است. درک این ریسک ها قبل از ورود به بازار و داشتن یک استراتژی مدیریت ریسک قوی مهم است.

5/5 - (4 امتیاز)
خروج از نسخه موبایل